Kačeři osmi brankami přestříleli hvězdný Detroit

Nevídanou přestřelkou skončil zápas NHL mezi Anaheimem a Detroitem, kde padlo rovných čtrnáct branek. Domácí tým Mighty Ducks nakonec vyhrál 8:6, ačkoliv na začátku prohrával už 0:3. Do statistik zápasu se zapsali hned čtyři čeští hokejisté. Dvěma přihrávkami se na vítězství Edmontonu v San Jose podílel Petr Nedvěd.

Kačeři z Anaheimu proti Detroitu těžce zaspali úvod zápasu, a už v sedmé minutě prohrávali po gólech Dacjuka, Hulla a Yzermana 0:3. Ještě do konce první části ale snížili Rucchin a Lupul, a poté  předvedli domácí dokonalý obrat.

Na začátku druhé třetiny se v rozmezí dvou minut trefili Pahlsson, Fjodorov a Petr Sýkora, pro nějž to byl jubilejní 200. gól v NHL. Anaheim rázem vedl 5:3, ale Detroitu se ještě před přestávkou podařilo vyrovnat a ve druhé minutě třetí části dostal hosty znovu do vedení Ray Whitney.

Hned minutu poté ale vyrovnal Višněvskij, a ve 48. minutě Fjodorov svým druhým gólem v zápase upravil na 7:6. Detroit se nevzdával, ale při pokusu o powerplay inkasoval ještě v poslední minutě z hole Rucchina.

"Byl to divoký zápas. Oba týmy nechávali své brankáře na holičkách a hrál se hodně otevřený hokej," konstatoval po zápase Sergej Fjodorov. Ten do Anaheimu přestoupil v létě právě z Detroitu, kde strávil třináct sezón. Proti svému bývalému chlebodárci zaznamenal dva góly a jednu asistenci, v posledních 10 zápasech skóroval osmkrát.

I přes šest obdržených branek byl domácím oporou brankář Jean-Sebastien Giguere, který měl v zápase celkem 51 zásahů. "Připadal jsem si trochu jako při hokeji v 80. letech," vrtěl hlavou Giguere.

Na druhé straně se vystřídali oba gólmani, Manny Legace inkasoval čtyřikrát, Curtis Joseph třikrát. "Jsme trochu rozhození. Vždyť tři z našich nejdůležitějších obránců jsou mimo hru, ale na to se nechceme vymlouvat," viděl důvody tolika obdržených branek kapitán Detroitu Steve Yzerman.

N.Y. Islanders - Tampa Bay 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 19. Parrish, 52. Peca, 55. Aucoin. Zásahy brankářů: DiPietro 29/29 - Grahame 25/22
Pittsburgh - N.Y.Rangers 4:3P (2:1, 0:0, 1:2-1:0)
Branky: 6. Pirjetä, 14. Štrbák (Kraft), 59. Tarnström, 65. Morozov - 12. Green, 43. G. Murray, 43. Holík. Zásahy brankářů: Aubin 34/31 - Dunham 35/31
Chicago - Phoenix 2:2PP (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 8. Daze, 26. Arnason - 32. Cleary, 51. Comrie. Zásahy brankářů: Leighton 41/39 - Boucher 34/32
Anaheim - Detroit 8:6 (2:3, 3:2, 3:1)
Branky: 16. a 60. Rucchin (na první Prospal), 23. a 48. Fjodorov, 14. Lupul, 23. Pahlsson (Škoula), 24. Sýkora (Prospal, Škoula), 43. Višněvskij - 3. Dacjuk, 6. Hull, 7. Yzerman (Fischer), 26. Lidström, 37. Rivers, 42. Whitney. Zásahy brankářů: Giguere 57/51 - Legace 12/8, Joseph (od 22:36) 17/14
San Jose - Edmonton 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Branky: 11. Marleau, 29. McLaren - 19. a 50. Bergeron (na obě Nedvěd), 4. Cross, 32. Smith, 44. Brewer (Hemský). Zásahy brankářů: Nabokov 27/22 - Markkanen 34/32
Vancouver - Columbus 4:5 (2:1, 1:1, 1:3)
Branky: 40. a 43. Chubarov, 3. Morrison (Malík), 4. H. Sedin - 49. a 59. Žerděv, 6. Holzinger, 24. Nash, 56. Marchant. Zásahy brankářů: Hedberg 23/18 - Denis 31/27
11. Anaheim762710831173:20172
12. Minnesota742520227161:16472
13. Phoenix752018631180:22464
14. Chicago742010638174:22756
15. Columbus74218442161:22154
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány. Zvýrazněné týmy mají jistou účast v play-off.