Škoula nejlepším Čechem týdne v NHL

Jirka G. NovákSport.cz

Překvapivé jméno vítěze přineslo tentokrát hodnocení úspěšnosti českých hokejistů v NHL během uplynulého týdne, které každý týden sestavuje redakce Sport.cz. Nejúspěšnějším českým hráčem tentokrát nebyl žádný z ostrostřelců ani úspěšných brankářů, ale obránce Anaheimu Martin Škoula. Na dalších místech skončili Petr Čajánek a Patrik Eliáš.

Martin Škoula ještě v dresu Colorada

Mimořádně slabý týden zažili tentokrát čeští hokejisté v NHL. Pouze jedenáct hráčů dokázalo nasbírat více než jeden bod, pouze pět si v bodování polepšilo alespoň o tři nebo čtyři body.

Tolik si na své konto připsal ovšem jen Martin Škoula. Čtyřiadvacetiletý obránce si po přestupu z Colorada náramně vede i v Anaheimu, kde dostává mnohem více prostoru. I proto měl v minulém týdnu možnost být u klíčových momentů svého týmu.

Ve středu přihrál ve Phoenixu Sergeji Fjodorovovi v prodloužení na vítěznou branku, ve čtvrtek už svým gólem sám zajistil remízu se St.Louis a v pondělí se na přestřelce s Detroitem (8:6) podílel dvěma asistencemi.

Petr Čajánek zase zářil ve středečním utkání v Los Angeles. V první třetině nejprve přihrál na branky Dallase Drakea a Mika Sillingera a pak osm vteřin před koncem upravil střelou do prázdné branky na konečných 5:3 pro St. Louis.

Nejlepší výkony českých hokejistů:
(týden od 16. do 22. března včetně)
1. Martin Škoula (Anaheim)44 (1+3)
- ve středu přihrál v prodloužení na vítězný gól ve Phoenixu (3:2P), ve čtvrtek dal vyrovnávací gól proti St. Louis (1:1), v pondělí dvě asistence proti Detroitu (8:6)