NHL

U Straky začal Robitaillův rekordní zápis

23. března 2004 07:56 - NEW YORK

Tři zápasy měla v pondělí na programu hokejová NHL. V Calgary potvrdily vzrůstající formu Hvězdy z Dallasu, vyhrály 4:0. Plameny dokonale zkrotil gólman Marty Turco, jenž zastavil všech 29 střel a připsal si letos již devátou nulu. O jediný český zápis do statistik se postaral Martin Straka z Los Angeles, Králové ale doma podlehli Edmontonu 1:2.

Edmonton stejně jako Los Angeles bojuje o play-off, vede si však lépe. Olejáři neztratili žádné z pěti utkání v řadě a momentálně jsou osmí s 82 body. Přitom ještě před dvěma měsíci byl Edmonton v Západní konferenci dvanáctý a na příčky zajišťující místo v play-off ztrácel deset bodů. Kings jsou nyní na desáté pozici a chybí jim tři body.

Přes porážku se mohlo v Kalifornii slavit, rekord totiž překonal domácí útočník Luc Robitaille. Ten v polovině závěrečného dějství společně se Strakou připravil gól pro Jozefa Stümpela a s 1370 body se stal nejproduktivnějším levým křídlem v historii. Připojil tak historický zápis k dalším dvěma rekordům: se 653 góly je nejlépe střílejícím levým útočníkem a se 125 body v sezóně 1992/93 také vytvořil rekordní zápis na tomto postu.

Stümpelův gól znamenal vyrovnání, Králové se z něho však radovali pouhých pět minut. Pak se trefil Fernando Pisani a osmnáct tisíc diváků připravil o prodloužení.

Mnnesota - Phoenix 2:3 v prodl.
Třetiny: 2:0, 0:1, 0:1 - 0:1. Branky: 9. Chouinard, 17. Schultz - 30. Doan, 51. Cleary, 65. Comrie. Zásahy brankářů: Fernandez 28/25 - Johnson 29/27.
Calgary - Dallas 0:4
Třetiny: 0:3, 0:0, 0:1. Branky: 8. a 59. Corson, 9. Morrow, 19. Arnott. Zásahy brankářů: Kiprusoff 23/20 - Turco 29/29.
Los Angeles - Edmonton 1:2
Třetiny: 0:1, 0:0, 1:1. Branky: 49. Stümpel (Straka) - 18. Pisani, 54. Smyth. Zásahy brankářů: Huet 23/21 - Conklin 26/25.

11. Anaheim 76 27 10 8 31 173:201 72
12. Minnesota 75 25 20 3 27 163:167 73
13. Phoenix 76 21 18 6 31 183:226 66
14. Chicago 74 20 10 6 38 174:227 56
15. Columbus 74 21 8 4 42 161:221 54
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány. Týmy s označením "x" mají jistou účast v play off, "y" znamená jisté vítězství v divizi.