Ďábel Eliáš čaroval v Atlantě

NEW YORK

Celý měsíc se Patrik Eliáš trápil, ale s blížícím se playoff nabírá formu. V pátečním utkání zámořské hokejové NHL se český útočník New Jersey Devils představil v plné parádě. Gólem a dvěma asistencemi zařídil hladkou výhru nad domácí Atlantou.

Nejdříve v 5. minutě otevřel skóre a pak připravil dvě trefy pro Scotta Gomeze. New Jersey vyhrálo 5:0 a nováček v jejich brance Scott Clemensen si připsal druhou nulu v sezoně.

Z českých hokejistů se dále trefil Výborný, který otevřel skóre zápasu Comlubus vs. Anaheim., a přispěl tak k vítězství domácích 3:1. U jediného gólu hostů bylo hned trio českých hráčů. Ve 37. minutě snižoval Sýkora. Asistence si připsali Prospal se Škoulou.

Jednou brankou pojistil výhru Edmontonu Nedvěd po Dvořákově přihrávce. Za hostující Los Angeles nastoupil v brance Roman Čechmánek, kterých vychytal 29 střel, tři však za jeho záda hokejisté Oilers dostali.

Statistika pátečních zápasů NHL
Columbus vs. Anaheim 3:1
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0, Branky: 13. Výborný, 28. Wright, 60. Žerděv - 37. Sýkora (Prospal, Škoula). Střely: 29:44. Diváci: 18 136.
Atlanta vs. New Jersey 0:5
Třetiny: 0:2, 0:1, 0:2, Branky: 5. Eliáš, 17. a 40. Gomez (na obě Eliáš), 58. Martin, 60. Brylin. Střely na branku: 18:32. Diváci: 18 645
Buffalo vs. Pittsburgh 5:1
Třetiny: 1:0, 2:1, 2:0, Branky: 17. Briere, 36. McKee, 37. Drury, 53. Afinogenov, 57. Peters - 27. Kraft. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18 333
Edmonton vs. Los Angeles 3:1
Třetiny: 2:0, 1:1, 0:0, Branky: 7. Pisani, 13. Smyth, 39. Nedvěd (Dvořák) - 23. Laperriere. Střely na branku: 32:19. Roman Čechmánek odehrál v brance Los Angeles celý zápas a chytil 29 střel. Diváci: 16 839.
Phoenix vs. San Jose 0:3
Třetiny: 0:1, 0:1, 0:1, Branky: 23. Cheechoo, 44. Ekman, 56. Damphousse. Střely na branku: 30:26. Diváci: 16 921