Eliáš opět řádil, byl u všech gólů Devils

NEW YORK

Stejně jako v pátek, i v neděli se dařilo v zámořské NHL Patriku Eliášovi z New Jersey. Český útočník v utkání s NY Islanders vstřelil jednu branku a na vítězství svého týmu 3:2 se podílel ještě dvěma asistencemi. Devils se tak přiblížili na dohled Philadelphii v boji o prvenství v Atlantické divizi.

Vedle Eliáše se blýskl i Scott Gomez, který asistoval u všech tří branek domácích Devils. "Teď hlavně musíme vyhrát i zbylé zápasy základní části. I když nejde ani tak o vítězství v divizi, to je naopak možná svazující. Důležité je, abychom se před startem play-off dostali do správné provozní teploty," prohlásil Gomez po zápase.

New Jersey zbývá do konce základní části soutěže odehrát tři utkání. "Hlavně abychom udrželi vítěznou šňůru," přál si Eliáš, který měl prsty hned v prvním gólu Scotta Niedermayera a po nerozhodné první třetině zvyšoval na začátku prostředního dějství na 2:1 pro domácí.

Jeho branku ovšem musel ověřit videorozhodčí, který potvrdil, že puk vypálený z hole českého forvarda přešel brankovou čáru dřív, než jej gólman Islanders Rick DiPietro stačil přikrýt lapačkou.

Před koncem druhé třetiny pak zvýšil na rozdíl dvou branek Brian Gionta, Ostrované krátce po začátku závěrečné části dokázali již jen zkorigovat výsledek zásluhou Marka Parrishe.

Nedvěd zahnal Kojoty

Stejný bodový přírůstek jako Eliáš zaznamenal i Petr Nedvěd z Edmontonu v utkání s Phoenixem. Nejprve asistoval u úvodní branky zápasu, soupeř ale rychle vyrovnal. Domácí Oilers se opět ujali vedení v druhé třetině, Kojoti ale na začátku závěrečné části opět srovnali krok.

K mohutnému závěru pak zavelel Nedvěd spolu s Radkem Dvořákem. České duo připravilo vítěznou branku pro Igora Uljanova, sám Nedvěd pak o půl minuty později uzavřel skóre zápasu. Za svůj výkon byl vyhlášen první hvězdou utkání a o svou radost se podělil i s malým fandou Oilers, k němuž doputovala Nedvědova hůl.

"Dnes jsme sehráli skutečně výborný zápas, šlapali jsme jako opravdový tým," těšil se Nedvěd. "Všichni plnili přesně své úkoly, a to se proti nám hraje opravdu těžko," dodal.

Čajánek nedohrál v Chicagu

Jednu branku vstřelil i Petr Čajánek ze St. Louis na ledě Chicaga. Blues o vítězství 3:1 rozhodli v první třetině, když během prvních dvanácti minut zápasu využili hned tři přesilovky. Chicago díky Shawnu Thorntonovi na začátku druhé třetiny již jen snížilo, více branek se diváci nedočkali.

Konec zápasu utekl i Čajánkovi který v 52. minutě odstoupil poté, co jej trefil do obličeje brankář St. Louis Chris Osgood při pokusu o uklizení puku do bezpečí.

Chicago - St. Louis 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)
Branky: 22. Thornton - 7. Tkachuk, 11. Čajánek, 12. Savage. Zásahy brankářů: Munro 25/22 - Osgood 37/36.
New Jersey - NY Islanders 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 7. Niedermayer (Eliáš), 26. Eliáš, 38. Gionta (Eliáš) - 20. Scatchard, 41. Parrish. Zásahy brankářů: Brodeur 14/12 - DiPietro 28/25.
Minnesota - Anaheim 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 33. Wallin, 53. Gáborík - 16. Havelid. Zásahy brankářů: Roloson 19/18 - Giguere 22/20.
Edmonton - Phoenix 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 10. Pisani (Nedvěd), 38. York, 48. Uljanov (Nedvěd, Dvořák), 48. Nedvěd - 10. a 47. Doan. Zásahy brankářů: Markkanen 27/25 - Johnson 25/21.
San Jose - Dallas 2:1 pp (0:0, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 29. Ekman, 63. Primeau - 22. Turgeon. Zásahy brankářů: Nabokov 21/20 - Tugnutt.
4. Edmonton793512527216:20187
5. Minnesota782720328173:17277
Pacifická divize:
1. x-San Jose794112620211:176100
2. x-Dallas794013224186:16695
3. Los Angeles782816826199:20580
4. Anaheim802810834181:21074
5. Phoenix792118634185:23766
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Týmy s označením "x" mají jistou účast v play off, "y" znamená jisté prvenství v divizi.
10. Los Angeles782816826199:20580
11. Minnesota782720328173:17277
12. Anaheim802810834181:21074
13. Phoenix792118634185:23766
14. Columbus77248442169:22460
15. Chicago782011740182:24458
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány. Týmy s označením "x" mají jistou účast v play off, "y" znamená jisté vítězství v divizi.