Erat s Vokounem přiblížili Nashvillu postup

Přetahovaná o poslední postupovou příčku v Západní konferenci NHL nebere konce. Po úterních zápasech jsou nicméně spokojenější hokejisté Nashvillu, kteří po vítězství 5:2 nad Chicagem odsunuli z osmého místa Edmonton. Ten podlehl St. Louis 0:1 a dvě utkání před koncem základní části má o čem přemýšlet.

Nashville má po výhře 87 bodů a do konečného sčítání mu chybí odehrát tři utkání. Edmonton má sice stejný počet bodů, vedle nevýhody menšího počtu zbývajících utkání má na kontě i o jedno vítězství méně.

Domácí vítězství Nashvillu se zrodilo vcelku jednoduše, když Predátoři zásluhou Vladimíra Országha a Martina Erata vedli už po první třetině o dvě branky. V druhé polovině prostřední části pak Nashville vedl 4:0 a hostující tým dokázal již jen korigovat výsledek.

Vedle jedné branky a dvou asistencí Martina Erata se v utkání prosadil i Marek Židlický, který se podílel na Eratově gólu. V brance Nashvillu strávil celé utkání Tomáš Vokoun, jenž si připsal čtyřiadvacet úspěšných zákroků.

St. Louis stále na sedmé příčce

Rekordních čtyřiadvacet let nechyběli hokejisté St. Louis alespoň v prvním kole play-off a v utkání s Edmontonem udělali další krok k prodloužení této série. Oilers podlehli na ledě Blues fotbalově 0:1, když jediný gól zařídil ve 14. minutě při přesilovce Doug Weight.

St. Louis zvítězilo počtvrté v řadě a i nadále drží v Západní konferenci sedmou příčku s 89 body. Stejně jako Nashvillu i hráčům Blues zbývá do konce základní části odehrát tři zápasy.

New Jersey smetlo Rangers

Potupnou porážku 0:5 si z ledu New Jersey odvážejí hokejisté New Yorku Rangers. Devils se v boji o prvenství v Atlantické divizi a tím i výhodu domácího ledu v prvním kole play-off dotáhli s 98 body na Philadelphii. Do začátku play-off jim chybějí ještě dvě utkání, Flyers mají jedno utkání k dobru.

K porážce rivala z východního pobřeží přispěli dvěma góly Erik Rasmussen a Scott Gomez, jednu branku přidal veterán Igor Larionov. Dvěma asistencemi prodloužil svou bodovou šňůru Patrik Eliáš, dvě branky připravil i Jan Hrdina. Gólman Devils Martin Brodeur lapil čtyřiadvacet střel a vychytal svůj 75. shutout v kariéře.

Kouč obhájce Stanleyova poháru Pat Burns si připsal pětisté vítězství v roli trenéra a stal se tak teprve devátým trenérem v NHL, který tuto hranici pokořil.

Rangers soupeře příliš nepotrápili, v závěrečné třetině vyslali na Brodeura dokonce jen sedm střel. Zřejmě nejvážnější šanci na změnu skóre měl v polovině druhé třetiny Jaromír Jágr, jeho střelu ale gólman Devils instinktivně kryl.

Washington - Pittsburgh 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Branky: 21. a 25. Whitfield, 4. Halpern, 20. Semin - Tarnström, 39. Jackman. Zásahy brankářů: Yeats 29/27 - Aubin 29/25.
Carolina - Boston 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 7. Bayda, 48. Vašíček - 13. Lapointe, 26. Samsonov, 43. Thornton. Zásahy brankářů: Weekes 29/26 - Potvin 23/21.
New Jersey - NY Rangers 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Branky: 27. a 38. Gomez (na obě Eliáš), 32. a 51. Rasmussen (na obě Hrdina), 45. Larionov. Zásahy brankářů: Brodeur 24/24 - Valiquette 32/27.
St. Louis - Edmonton 1:0 (1:0, 0.0, 0:0)
Branky: 14. Weight. Zásahy brankářů: Osgood 18/18 - Markkanen 28/27.
Nashville - Chicago 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 1. Országh (Erat), 7. Erat (Židlický), 32. Legwand (Erat), Hall, 55. Walker - 39. a 60. Ruutu. Zásahy brankářů: Vokoun 26/24 - Thibault 35/30.
4. Edmonton803512528216:20287
5. Minnesota792720329176:17777
Pacifická divize:
1. x-San Jose794112620211:176100
2. x-Dallas794013224186:16695
3. Los Angeles792816827200:20780
4. Anaheim802810834181:21074
5. Phoenix802118635186:24366
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Týmy s označením "x" mají jistou účast v play off, "y" znamená jisté prvenství v divizi.
10. Los Angeles792816827200:20780
11. Minnesota792720329176:17777
12. Anaheim802810834181:21074
13. Phoenix802118635186:24366
14. Columbus78248443169:23060
15. Chicago792011741184:24958
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány. Týmy s označením "x" mají jistou účast v play off, "y" znamená jisté vítězství v divizi.