New Jersey na divizní vítězství nedosáhlo

NEW YORK

Těsný duel o vítězství mezi Philadelphií a New Jersey v Atlantické divizi NHL vyzněl nakonec lépe pro hokejisty Flyers. Ti v posledním utkání základní části remizovali na ledě NY Islanders 3:3, zatímco Devils nestačili doma na Boston. Bruins si po vítězství 3:1 zajistili vítězství v Severovýchodní divizi.

Hokejisté Bostonu věděli, že pouze vítězství na ledě New Jersey jim zajistí výhodu domácího prostředí v úvodu play-off, a během tří minut ukázali, že o divizní prvenství vážně stojí. Už 57 sekund po úvodním vhazování lovil gólman Devils Martin Brodeur puk z brány po střele Travise Greena a o necelé dvě minuty později vedli hosté o dvě branky zásluhou Glena Murrayho.

O třetí zápis do kolonky 'hosté' se ještě v první třetině postaral Sergej Samsonov a o výsledku bylo rozhodnuto. New Jersey dokázalo už jen zkorigovat výsledek, po bezbrankové druhé třetině se v 52. minutě trefil Jamie Langenbrunner.

Dvojice pro 1. kolo play-off NHL
Čtvrtfinále Východní konference
Tampa Bay - NY Islanders, Boston - Montreal, Philadelphia - New Jersey, Toronto - Ottawa
Čtvrtfinále Západní konference
Detroit - Nashville, San Jose - St. Louis, Vancouver - Calgary, Colorado - Dallas

"Oba celky hrály o hodně. Měli jsme stejné šance, soupeř jich dokázal ale lépe využít," řekl po utkání brankář New Jersey Martin Brodeur. "Na obou stranách byla vidět obrovská chuť po vítězství. My jsme určitě nesehráli špatný zápas, Bostonu se ale podařilo na začátku utkání proměnit několik brejků, což rozhodlo," dodal Brodeur.

Zřejmě největší šanci na zvrat utkání měl nejproduktivnější hráč domácích Patrik Eliáš. Nejprve trefil v první části při přesilovce tyčku, ve druhé třetině pak neuspěl tváří v tvář gólmanovi Bostonu Raycroftovi. Devils neobhájili loňské vítězství v Atlantické divizi, které odstartovalo jejich cestu za ziskem Stanleyova poháru.

New Jersey - Boston 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)
Branky: 52. Langenbrunner - 1. T. Green, 3. G. Murray, 16. Samsonov. Zásahy brankářů: Brodeur 24/21 - Raycroft 14/13.
NY Islanders - Philadelphia 3:3 pp (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 11. Hamrlík, 15. Aucoin, 33. Jašin (Hamrlík) - 8. Primeau, 20. Roenick, 45. Johnsson. Zásahy brankářů: Dubielewicz 36/33 - Esche 26/23.
Pittsburgh - Washington 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 7. a 21. Pirjetä, 32. Bradley, 58 Kraft - 20. Peat, 31. Miller, 57. Willsie. Zásahy brankářů: Caron 30/27 - Yeats 33/29.
Florida - Carolina 6:6 pp (0:4, 3:0, 3:2 - 0:0)
Branky: 36. a 42. Berglund, 37. a 47. Audette, 22. Samuelsson, 45. Piroš - 6. Vrbata (Vašíček), 9. Boulerice, 17. Brind'Amour, 20. Cole, 56. Staal (Vašíček), 58. Fast. Zásahy brankářů: Luongo 32/26 - Irbe 31/25, Weekes 8/8.
Minnesota - St. Louis 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 35. Veilleux, 49. Gáborík, 60. Chouinard. Zásahy brankářů: Roloson 24/24 - Divis 25/23.
Dallas - Chicago 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 6. a 50. Corson, 10. Lehtinen, 27. Guerin, 40. V. Bure - 34. a 55. VandenBussche. Zásahy brankářů: Turco 26/24 - Thibault 27/22.
Colorado - Nashville 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 2. Liles - 50. Hartnell, 61. Legwand (Židlický). Zásahy brankářů: Salo 23/21 - Mason 39/38.
Anaheim - Calgary 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 49. Škoula (Prospal), 50. Fjodorov - 30. Iginla. Zásahy brankářů: Giguere 23/22 - Turek 26/24.
San Jose - Los Angeles 4:3 pp (1:1, 0:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 60. a 60. Stuart, 6. Koroljuk, 64. Damphousse - 11. Dempsey, 46. Modrý (Straka), 54. Tripp. Zásahy brankářů: Nabokov 28/25 - Čechmánek 42/38.
4. Edmonton823612529221:20889
5. Minnesota823020329188:18383
Pacifická divize:
1. y-San Jose824312621219:183104
2. x-Dallas824113226194:17597
3. Los Angeles822816929205:21781
4. Anaheim822910835184:21376
5. Phoenix822218636188:24568
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Týmy s označením "x" si zajistily účast v play off, "y" znamená prvenství v divizi a "z" vítězství v konferenci.
9. Edmonton823612529221:20889
10. Minnesota823020329188:18383
11. Los Angeles822816929205:21781
12. Anaheim822910835184:21376
13. Phoenix822218636188:24568
14. Columbus82258445177:23862
15. Chicago822011843188:25959
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány. Týmy s označením "x" si zajistily účast v play off, "y" znamená vítězství v divizi, "z" označuje vítěze konference.