Lang odvrátil katastrofický začátek Detroitu

Stoprocentní úspěšností domácích favoritů skončily úvodní zápasy play-off hokejové NHL. Nejvíce branek padlo v kanadské sérii mezi Vancouverem a Calgary, kde diváci viděli hned osm branek při výhře domácích 5:3. Zápasy Detroitu s Nashvillem a Colorada s Dallasem skončily shodně 3:1, Boston nedovolil Montrealu vstřelit ani branku.

Detroit jakoby se nepoučil z loňského ročníku, kdy se mu na úvod play-off vymstilo podcenění Anaheimu a začal tragicky i letošní vyřazovací část. Už po šestnácti vteřinách totiž debut domácímu brankáři Legacemu značně znechutil svou brankou Adam Hall.

A to ještě nebylo všechno. Jen minutu poté měl Nashville možnost zvýšit vedení už o dvě branky, ale Steve Sullivan své trestné střílení neproměnil. "Měl jsem strach z toho, jak utkání začneme. Obával jsem se, že příliš podlehneme tomu, že hrajeme se slavným Detroitem. Ale začátek nám vyšel," řekl po utkání trenér Nashvillu Barry Trotz.

Přesto Nashville držel vedení až do začátku třetí třetiny, když jeho prapor držel nahoře spolehlivými zákroky brankář Tomáš Vokoun. Ve 41. minutě ale vyrovnal Kris Draper a už o čtyři minuty později dostal Detroit do vedení Holmström po přihrávce Roberta Langa. Ten se pak prosadil i sám a minutu před koncem upravil na konečných 3:1.

Východní konference:
Boston - Montreal 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 6. Gončar (Šlégr), 20. Nylander, 39. Knuble. Zásahy brankářů: Raycroft 31/31 - Theodore 39/36. Stav série: 1:0.
Západní konference:
Detroit - Nashville 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky: 41. Draper, 45. Holmström (Lang), 59. Lang - 1. Hall. Zásahy brankářů: Legace 24/23 - Vokoun 29/26. Stav série: 1:0.
Colorado - Dallas 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 7. Forsberg, 9. Tanguay, 44. Sakic - 54. N. Kapanen. Zásahy brankářů: Aebischer 35/37 - Turco 25/22. Stav série: 1:0.
Vancouver - Calgary 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
Branky: 3. Ručinský, 6. Salo, 33. H. Sedin, 38. Öhlund, 46. Morrison - 25. Ch. Simon, 26. Saprykin, 47. Oliwa. Zásahy brankářů: Cloutier 29/26 - Kiprusoff 22/17. Stav série: 1:0.