Vokoun hvězdou třetího duelu s Detroitem

Český brankář Tomáš Vokoun z Nashvillu se stal hvězdou nedělního utkání prvního kola play-off NHL, když hokejistům Detroitu vychytal 41 střeleckých pokusů a za svá záda pustil jen jeden puk. Predátoři tak ve třetím vzájemném utkání zvítězili a upravili stav série na 1:2.

"Je zřejmé, že to byl důležitý zápas," nechal se po utkání slyšet kouč Nashvillu Barry Trotz. "Detroit je zkušený tým a dnes chtěl zatlouci další hřebíček do naší rakve, ale my jsme ho nenechali," řekl dále spokojený kouč. Hlavní podíl na tom, že Predators zůstali ve hře, měl především skvělý výkon českého gólmana Tomáše Vokouna. "Každý kdo tu byl, cítil tu energii," řekl po utkání. "Fanoušci byli skvělí. Byly to nejlepší momenty od chvíle, kdy jsem přišel do Nashvillu."

Ačkoli úvodní třetinu začali aktivněji hosté, skóre otevřeli domácí v závěru třetiny. Gólmana hostů poprvé překonal Legwand v 19. minutě. O necelých šedesát vteřin později se síť v brance Rudých křídel zavlnila podruhé, když přesně mířil Hall. Detroitští hokejisté nedokázali zužitkovat ani jednu ze třinácti střel, kterou na Vokouna vyslali. Domácí hráči proměnili dva z pěti střeleckých pokusů. Po zápase Vokounův výkon ocenil i brankář Detroitu Manny Legace: "Vokoun hrál neuvěřitelně.''

Ve druhé třetině se poměr střeleckých pokusů vyrovnal na 7:6 ve prospěch Detroitu. Poslední dějství však bylo ve znamení střeleckých hodů. Tomáš Vokoun čelil celkem 23 střelám, zatímco Legace musel na druhé straně arény řešit devět gólových příležitostí domácích hráčů. Oba po jedné brance nakonec inkasovali. Za Detroit ve 46. minutě snižovat Hull. Pojistkou Predátorů v podobě třetí branky v 57. minutě na konečných 3:1 pečetil Hartnell.

Výsledky nedělních zápasů play-off NHL
Západní konference:
Nashville vs. Detroit 3:1
Třetiny: 2:0, 0:0, 1:1, Branky: 19. Legwand, 20. Hall, 57. Hartnell - 46. Hull; Střely: 21:42, Vyloučení: 5:3, Diváci: 17 113, Stav série: 1:2
Calgary vs. Vancouver 1:2
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:1, Branky: 22. Simon - 23. Näslund, 42. Cooke; Střely: 31:25, Vyloučení: 7:9, Diváci: 19 289, Stav série: 1:2
Východní konference:
Montreal vs. Boston 3:2
Třetiny: 2:1, 1:0, 0:1, Branky: 3. a 16. Kovaljov, 34. Markov - 7. Hilbert, 44. Rolston; Střely: 32:23, Vyloučení: 3:5, Diváci: 21 273, Stav série: 1:2