Obhájce Stanley Cupu je blízko vyřazení

Hokejisté New Jersey Devils nedokázali ve čtvrtém zápase série prvního kola play-off proti Philadelphii vstřelit ani branku a jsou jedno utkání od vyřazení z bojů o Stanley Cup. Kromě Philadelphie se do vedení v sérii 3:1 dostali i hokejisté Tampy Bay proti New York Islanders a Colorada proti Dallasu.

Sérii play-off mezi Philadelphií Flyers a New Jersey Devils měl vládnout brankář Ďáblů Martin Brodeur, ale prozatím jej překvapivě zastiňuje gólman soupeře Robert Esche. Ten během dosavadních čtyř zápasů inkasoval jen čtyřikrát a ve čtvrtém utkání nedovolil hráčům New Jersey na svém ledě ani jednou skórovat.

"Jeho přítomnost v brance hráčům dodává jistotu. A to z několika  důvodů. Především se nerozklepe pod přívalem střel, a nerozhodí ho ani obdržená branka. Soustředí se vždy jen na další střelu. To je pro nás hráče uklidňující pocit," chválil svého brankáře kapitán Philadelphie Keith Primeau.

Na svém ledě nedokázali ve čtvrtečním programu NHL skórovat ani hokejisté New York Islanders. Domácí borci vyslali na brankáře Tampy Nikolaje Chabibulina celkem 33 střel, neujala se však ani jediná. Pro ruského gólmana je to už třetí zápas v sérii, kdy vychytal nulu, Islanders se branek dočkali jen ve druhém utkání po vítězství 3:0. Všechny ostatní zápasy vyhrála stejným výsledkem Tampa.

Islanders přitom svého soupeře po první třetině přestříleli 12:6, ale nebylo jim tonic platné. Velké šance měl především Shawn Bates. Při první mu ale puk přeskočil hokejku,  a podruhé byla jeho střela na poslední chvíli zblokována. Chabibulin bezpečně zlikvidoval i velké šance Parrishe a Jašina.

Hrdinou utkání Dallasu s Coloradem se stal hostující Marek Svatoš. Slovenský útočník svou brankou ve druhém prodloužení rozhodl o vítězství Colorada 3:2 a vedení v sérii 3:1 na zápasy. Colorado tak může o postupu do semifinále Západní konference rozhodnout už v noci ze soboty na neděli před vlastními diváky.

Dallas v zápase přestřílel Colorado v poměru střel 43:21, ale už v první třetině přitom musel dohánět dvoubrankovou ztrátu po trefách Hejduka a Sakice. V první části snížil Zubov, vyrovnat se Dallasu podařilo až osm minut před koncem zásluhou Turgeona.

Domácí byli aktivnější i v nastaveném čase, nicméně v prvním prodloužení branka nepadla. Stalo se tak až v šesté minutě druhého nastavení, kdy se Svatoš zbavil Zubova a střelou ze středu levého kruhu překonal Martyho Turca v brance Dallasu.

"Jen jsem zkoušel trefit branku a spadlo mi to tam. Je to ten nejúžasnější zážitek mé hokejové kariéry," zářil po zápase šťastný střelec. Pro 21letého Svatoše to byl teprve osmý zápas kariéry v NHL, čtvrtý v letošním play-off.

Východní konference:
Ottawa - Toronto 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 20. Alfredsson (Havlát), 34. Marián Hossa, 54. T. White, 48. Phillips (Bonk) - 17. Roberts. Zásahy brankářů: Lalime 24/23 - Belfour 36/32. Stav série: 2:2 (předcházející zápasy 4:2, 0:2, 0:2).
New Jersey - Philadelphia 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 2. Johnsson, 45. Žamnov, 57. Primeau. Zásahy brankářů: Brodeur 25/22 - Esche 35/35. Stav série: 1:3 (2:3, 2:3, 4:2).
N.Y.Islanders - Tampa Bay 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 11. St. Louis., 39. Fedotěnko, 42. Modin. Zásahy brankářů: DiPietro 20/17 - Chabibulin 33/33.Stav série: 1:3 (0:3, 3:0, 0:3).
Západní konference:
Dallas - Colorado 2:3P (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Branky: 16. Zubov, 52. Turgeon - 10. Hejduk, 15. Sakic, 86. Svatoš. Zásahy brankářů: Turco 21/18 -  Aebischer 43/41. Stav série: 1:3 (1:3, 2:5, 4:3 v prodl.).