Rubriky:

NHL

Pro Čajánka sezóna skončila, je volný pro MS

16. dubna 2004 12:56 - PRAHA

Hokejisté St. Louis jsou prvními z účastníků vyřazovacích bojů NHL, kterým už sezóna skončila. V pátém utkání série se San Jose prohráli 1:3 a celkově na zápasy 1:4. Rychlý konec série je dobrou zprávou pro trenéra českého národního týmu Slavomíra Lenera, který by do týmu pro MS mohl zařadit útočníka Petra Čajánka.

 

ČTK

Lener nikdy veřejně neprohlásil, že by Čajánek byl tím hráčem, na kterého netrpělivě čeká. "Je to výborný hráč, víc k tomu však neřeknu," sdělil jen ve středu. Bezpochyby by však útočník oplývající nezměrnou bojovností a schopností hrát na jakémkoliv postu, byl vítanou posilou. Čajánek je typický vůdce a na mistrovství světa startoval už v letech 2000, 2001 a 2002.

.:ANKETA:
Vezme Lener Čajánka na MS? Hlasujte na konci článku

Mistr světa z Petrohradu má za sebou celkem vydařenou sezónu v zámoří. V sedmdesáti zápasech základní části nasbíral 26 bodů za dvanáct branek a čtrnáct asistencí. V play-off pak během pěti zápasů dvakrát přihrál na gól. Ve vyřazovací části patřil k nejvytíženějším hráčům týmu a velmi často byl posílán na důležitá vhazování.

Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..