Philadelphia srovnala stav série s Tampou Bay

PHILADELPHIA

V sobotním utkání finále východní konference NHL se lépe dařilo domácímu týmu Philadelphia Flyers. Letci přehráli Tampu Bay 3:2 a srovnali stav série na 2:2. Za hostující tým si v první třetině v přesilové hře připsal asistenci Pavel Kubina.

Do utkání lépe vkročili hokejisté Tampy, když se jim v první třetině podařilo využít přesilové hry. Ve 12. minutě utkání hrál vysokou holí Gagne. Krev na ledě naznačila trest 2+2 minuty, který sudí v zápětí potvrdil. Nejprve se před gólmanem domácích Robertem Eschem ocitl osamocený Vincent Lecavalier. Bránící hráč ho však čistým způsobem ještě před střelou odzbrojil.

V závěru prvního trestu Cagneho však Sydor od pravého mantinelu našel Pavla Kubinu, který dělovkou od modré prověřil Escheho. Ten stihl jeho střelu pouze vyrazit. K dorážce se však dostal volný Frederik Modin a svým šestým gólem v play-off poslal Tampu do vedení.

Další přesilovou hru Tampa využít nedokázala. Po jejím skončení naopak gólman Chabibulin musel krátce po sobě dvakrát lovit puk ze sítě. Nejprve Kapanen provezl puk kolem levého mantinelu do obranné třetiny hostí, kde ho převzal kapitán Letců Keith Primeau. Ten si nejel na střed a přihrávkou našel připraveného LeClaira, který mířil přesně. V 19. minutě pak Timanderovu ránu od modré poslal za záda Chabibulina tečí Recchi.

Ve druhé dvacetiminutovce rozhodl utkání ve vlastním oslabení kapitán domácích Primeau, který přesnou střelou zvyšoval na 3:1. Tampa se v další fázi utkání nezmohla na nic. Ve třetí třetině pak celkové skóre na 3:2 korigoval v přesilové hře Lecavalier. Philadelphia srovnala stav série na 2:2. Další vzájemné utkání je na programu v úterý.

Finále východní konference
Philadephia vs. Tampa Bay 3:2
Třetiny: 2:1, 1:0, 0:1; Branky: 17. LeClair, 19. Recchi, 42. Primeau -13. Modin (Kubina, Sydor), 60. Lecavalier, Střely: 26:30, Vyloučení: 8:5
Stav série 2:2