Rubriky:

NHL

Zraněný Kubina by chtěl ještě naskočit na led

2. června 2004 09:05 - PRAHA/TAMPA BAY

Jediný český hokejista, který se objevil na ledě v letošním finále Stanleyova poháru, obránce Tampy Bay Pavel Kubina, nečekaně vynechal čtvrté utkání série. Do zápasu v Calgary jej nepustil lékař. Urostlý bek byl otřesen z předchozího utkání, kdy si na něj důrazně vyšlápl útočník Martin Gelinas a trefil ho loktem do hlavy.

"Nemělo cenu ani pokoušet osud. Nebyl jsem stoprocentně fit a nechtěl jsem riskovat," vykládal do telefonu Kubina. "Teď je ale v sérii kratší pauza, tak se snad dám do pořádku a budu zase hrát. Ještě bych rozhodně chtěl ve finále naskočit na led. Sledovat utkání jen z hlediště je největší utrpení. Klub je blízko obrovskému úspěchu a já nechci stát stranou," doufal odchovanec Vítkovic.

Oba fináloví protivníci jsou na tom nyní stejně. K zisku nejcennějšího poháru na světě jim scházejí jen dvě výhry. Menší výhodu by mohly mít právě Blesky z Tampy, které by případný poslední duel hrály na svém ledě, ale doma už ztratili oba finalisté.

V play-off se to hodně řeže, to je normální

"Dvě výhry se zdají vzhledem k vyrovnanosti série dost, na druhou stranu máme v nohách přes sto zápasů, a tak jsme hrozně blízko vysněnému cíli," poznamenal Kubina. Pokud by došlo na sedmý zápas, pak by už Tampa Bay měla s duelem o všechno své zkušenosti. Ve finále konference porazila 4:3 na zápasy Philadelphii.

"Byla to podobná série, soupeř hrál taky hodně tvrdě, ale prostě je běžné, že v play-off NHL se to pořádně řeže. Sedmé zápasy jsou psychicky hodně náročné, ale před soubojem s Flyers bylo v naší kabině cítit veliké odhodlání. Tampa dosud nikdy nic nevyhrála, je to teď na nás," potvrdil.

Palce drží přítelkyně

Pokud je Kubina v pořádku, dopřávají mu trenéři dost prostoru na ledě. Obvykle je také nasazován na elitní formaci soupeře, takže teď má práci s famózním kanonýrem Flames Jaromem Iginlou. "Je to výborný útočník, který umí skórovat z každé pozice. Calgary mají skvělou první formaci. Tu si musíme pohlídat. Zdá se mi, že naší výhodou by měla být asi větší vyrovnanost mužstva, dvě pětky máme hodně silné a to by mělo být znát," věřil.

Přímo na Floridě mu drží palce přítelkyně Andrea, která ale nejela do Calgary a zůstala doma s otcem, manažerem Vítkovic Františkem Černíkem. "Celá Florida žije hokejem, dokonce psali v novinách, že takové šílenství tu nepropuklo, ani když místní tým v americkém fotbalu vyhrál svou soutěž. Je to pro nás veliká motivace, nechceme fanoušky zklamat," usmál se Kubina.

Dorazí Stanley Cup do Janovic?

Velice emotivně prožívá celou sérii i majitel klubu Bill Davidson. "Zatímco jsme postup do finále moc neslavili a dali si jen pár piv, on byl pořádně naměkko. Zažívá superrok, i jeho další klub, basketbalisté Detroitu Pistons, jsou totiž ve finále NBA," popisoval rodák z Janovic, kterému v obci na Frýdecko-Místecku fandí spousta přátel. "Moc všem děkuji. Snad jim tu trofej přivezu v létě domů ukázat."

Pokud by se mu podařilo získat Stanleyův pohár, nechtěl srovnávat, zda by jej stavěl výš než olympijské zlato z Nagana. "To je něco jiného. Na klubové úrovni není nic těžšího než vyhrát NHL, protože musíte odehrát obrovskou řadu zápasů. V reprezentaci jsou to maximálně dvoutýdenní turnaje, jenže zase hrajete za svou zemi, což je něco úžasného. To jsou opravdu podle mě neporovnatelné věci," uzavřel dvojnásobný mistr světa.

Igor Bruzl, Martin Kézr , Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..