Rubriky:

NHL

Deset Čechů je v NHL bez smlouvy

1. července 2004 17:15 - PRAHA

Třicátý červen je pro mnoho hokejistů v NHL takřka zlomovým dnem. Řadě z nich totiž v toto datum končí profesionální smlouva, a pokud do té doby jejich zaměstnavatel kontrakt neobnoví, stávají se prvním červencovým dnem automaticky volnými hráči. Na tento seznam se letos dostalo několik velkých hvězd a nechybí mezi nimi ani čeští hokejisté.

 

ČTK

Letošní léto je pro NHL vzhledem k očekávané stávce poněkud výjimečné, a tak je volných hráčů více než kdy předtím. Řada klubů si totiž dobře rozmyslí, zda s někým podepsat kontrakt, když ani neví, zda se bude od října hrát. S nepříjemnou situací bez smlouvy se tak musí vypořádat i hráči, po kterých by dřív okamžitě sáhl kterýkoliv klub.

Volní jsou například Brett Hull, Paul Kariya, Steve Yzerman, Teemu Selänne, nebo Eric Lindros. Na toho New York Rangers nevyužili opce ve smlouvě. V jeho případě se ale není co divit. Kanadský obr by v případě podpisu měl garantován příjem 10,25 miliónu dolarů za sezónu, což je pro 31letého hráče, jehož poslední dobou sužují neustále zdravotní trable, příliš velký luxus.

Bondra v Ottawě dlouho nevydržel

Služeb svého kanonýra se zřekli i v Ottawě, kde odmítli podepsat nový kontrakt s Peterem Bondrou. Slovenský útočník údajně požadoval za sezónu 4,5 miliónu dolarů, což se Senátorům zdálo příliš. Volný je i Bondrův krajan Žigmund Pálffy, který odmítl s Los Angeles Kings podepsat nový tříletý kontrakt s ročním platem 6,5 miliónu dolarů.

Peníze hrály roli i v případě Petra Nedvěda. Edmonton nebyl ochoten českému centrovi pro příští ročník zaplatit pět miliónů dolarů, a tak se Nedvěd ocitl na seznamu volných hráčů. Kanadský klub prý s ním hodlá ještě jednat. Vedle Nedvěda se mezi volnými hráči ocitlo dalších devět českých hokejistů.

O Haškovi se rozhodne brzy

Jsou jimi obránci Stanislav Neckář, Pavel Trnka, Jaroslav Modrý, Jiří Šlégr, útočníci Michal Grošek, Kamil Piroš, Martin Ručinský, Robert Reichel, a brankář Dominik Hašek, jenž je údajně před podpisem s Ottawou. Klub už s ním téměř najisto počítá, proto také tento týden vyměnil dosavadní brankářskou jedničku Patricka Lalimea.

Ostatní musí čekat, zda si je vyhlédne některý jiný klub NHL, nebo se poohlédnout po práci jinde. Není pochyb o tom, že mužstva české  extraligy by se o taková jména poprala, takže jejich budoucnost určitě nevypadá černě. Tak je tomu ostatně asi u všech Evropanů, které před případnou stávkou v NHL lákají mateřské kluby domů.

Výběr některých volných hráčů NHL
( k 1. červenci 2004)
Jméno hráče poslední klub
Michael Nylander Boston
Michal Grošek Boston
Jiří Šlégr Boston
Alexej Žitnik Buffalo
Theoren Fleury Chicago
Paul Kariya Colorado
Teemu Selänne Colorado
Shayne Corson Dallas
Lubomír Sekeráš Dallas
Chris Chelios Detroit
Dominik Hašek Detroit
Brett Hull Detroit
Brendan Shanahan Detroit
Steve Yzerman Detroit
Petr Nedvěd Edmonton
Pavel Trnka Florida
Kamil Piroš Florida
Jason Allison Los Angeles
Anson Carter Los Angeles
Jaroslav Modrý Los Angeles
Žigmund Pálffy Los Angeles
Jozef Stümpel Los Angeles
Alexej Kovaljov Montreal
Mariusz Czerkawski N.Y.Islanders
Pavel Bure N.Y.Rangers
Eric Lindros N.Y.Rangers
Mark Messier N.Y.Rangers
Boris Mironov N.Y.Rangers
Peter Bondra Ottawa
Mark Recchi Philadelphia
Alexej Žamnov Philadelphia
Pavol Demitra St. Louis
Al MacInnis St. Louis
Vincent Damphousse San Jose
Dave Andreychuk Tampa Bay
Stanislav Neckář Tampa Bay
Ron Francis Toronto
Robert Reichel Toronto
Martin Ručinský Vancouver

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..