Rubriky:

NHL

Exhibiční náhrada NHL začala výsledkem 16:13

18. září 2004 17:12 - BARRIE

Brankář Dan Cloutier lovil třináctkrát puk ze své sítě, přesto se jeho tým radoval z vítězství o tři góly. Tak začala Original Stars Hockey League, spíše exhibiční ligová soutěž, která by měla alespoň trochu zabavit zámořské fanoušky po dobu výluky NHL.

Promotéři OSHL slíbili divákům show, což dodrželi. K atraktivitě vedle zvučných jmen typu Dominika Haška, Davea Andreychuka, Scotta Gomeze či Zdena Cháry přispívají i upravená pravidla. Hraje se čtyři na čtyři, místo vyloučení přijde na řadu trestné střílení, každá třetina má sedmnáct minut a týmy mohou střídat pouze během hry.

Výsledek úvodního utkání, v němž Toronto porazilo Detroit 16:13, nebyl moc důležitý. Fanoušci v ontarijském městečku Barrie viděli exhibiční představení v tréninkovém tempu s minimem fyzických střetů. "Celý zápas jsme se smáli, byla to zábava," řekl po utkání Jamie Rivers, jenž má na svém kontě 390 zápasů v NHL.

Premiérový gól OSHL vstřelil Jamal Mayers, který patří týmu St. Louis. Organizátoři soutěže chtějí, aby jeho dres, hokejka a puk putovaly do torontské Síně slávy. Zpravodaj agentury Canadian Press přitom doufá, že kvůli tomu nebude potřeba vyhodit třeba propriety legendárního kanonýra Maurice Richarda.

Další utkání OSHL je na programu příští víkend, soutěž by měla skončit v prosinci. Jeden z šesti týmů se pak bude moci radovat ze zisku Assante Cupu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..