Pittsburgh - Florida 2:1 po nájezdechFleischmann dal 21. gól v sezóně, prohře Floridy ale nezabránil

Pittsburgh

Jeden bod za prohru 1:2 po nájezdech vybojovali hokejisté Floridy díky gólu Tomáše Fleischmanna v pátečním utkání NHL na ledě Pittsburghu. Český útočník si připsal 21. branku v sezóně a s 48 body je druhým nejproduktivnějším hráčem týmu.

Tomáš Fleischmann přijímá od spoluhráčů gratulace ke gólu proti Pittsburghu.

Fleischmann v 28. minutě otevřel skóre zápasu, když doklepl do odkryté branky střelu Wojtka Wolského, která se odrazila od zadního mantinelu. Tučňáci však na začátku třetí třetiny vyrovnali a penaltový rozstřel pak vyhráli 2:0.

O jejich vítězství rozhodli James Neal a Jevgenij Malkin, kteří oba při nájezdech překonali Josého Theodora. Wolski ani Mikael Samuelsson naopak na druhé straně na Marka-Andreho Fleuryho nevyzráli.

"Vydřeli jsme tady cenný bod," prohlásil po utkání trenér Panterů Kevin Dineen, jehož tým zvýšil v čele tabulky Jihovýchodní divize náskok na tři body před druhým Washingtonem a třetím Winnipegem, který v pátek prohrál 3:5 v Calgary.

Winnipeg s Pavelcem prohrál v Calgary

Winnipeg sehrál v Calgary první zápas od roku 1996 a začátek mu vůbec nevyšel. Domácí hráči překonali Ondřeje Pavelce v brance Jets třikrát během úvodních třinácti minut. Hosté sice dokázali do konce první třetiny dvěma góly odpovědět, Flames pak ale vstřelili další dvě branky a bylo rozhodnuto.

Ve vyrovnané tabulce Západní konference tak Calgary poskočilo na deváté místo, kde má stejný počet bodů jako jedenácté Colorado a desátí Los Angeles Kings, kteří prohráli 3:4 v Detroitu. Všechny tři celky přitom ztrácejí jediný bod na osmé San Jose.

"Ohromně důležité vítězství," komentoval zápas útočník Calgary Matt Stajan. "Je důležité, abychom se teď soustředili na vlastní výkony a výsledky ostatních týmů nechali být. Ale bude příjemné otevřít si zítra noviny a vidět, že se naše pozice o chlup zlepšila. Ale to nás v žádném případě nesmí uspokojit," dodal Stajan.

Winnipeg prohrál druhý venkovní zápas ve dvou dnech. "Tohle není způsob, jakým bychom chtěli hrát," konstatoval Pavelec, jenž inkasoval pět gólů z 27 střel. "Jestli chceme postoupit do play-off, musíme něco změnit a začít získávat body i venku," dodal český reprezentační gólman.

Chicago otočilo zápas s Rangers

Třetí porážku za sebou utrpěl nejlepší tým Východní konference New York Rangers, který podlehl 3:4 Chicagu. Blackhawks přitom ještě po 53 minutách prohrávali 1:2, pak však dvěma góly během 62 sekund skóre otočili a náskok už neztratili.

Rozhodující čtvrtý gól vstřelil obránce Johnny Oduya, jehož Chicago získalo krátce před koncem přestupního termínu z Winnipegu. "Je skvělé dát gól, navíc ještě takhle důležitý. To se mi moc často nestává," řekl třicetiletý rodák ze Stockholmu, který skóroval potřetí v sezóně.

Hudler přispěl asistencí k výhře Detroitu

Jeho krajan Henrik Zetterberg se dvěma góly podílel na výhře Detroitu nad Los Angeles 4:3, při níž zaznamenal jednu asistenci Jiří Hudler. Red Wings rovněž otočili zápas v třetí třetině, když ještě pět minut před koncem prohrávali 2:3. Vítěznou branku vstřelil v 59. minutě Darren Helm.

Výsledky NHL:
Pittsburgh - Florida 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 43. Sullivan, rozh. nájezd Neal - 28. Fleischmann. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18.606.
Calgary - Winnipeg 5:3 (3:2, 1:0, 1:1)
Branky: 4. Giordano, 7. Iginla, 13. Stajan, 33. Tanguay, 52. Glencross - 18. E. Kane, 20. Wheeler, 54. Enström. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 27 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 81,5 procenta. Střely na branku: 27:45. Diváci: 19.289.
Chicago - New York Rangers 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)
Branky: 35. Shaw, 54. Sharp, 55. Oduya, 60. P. Kane - 20. Anisimov, 48. Prust, 60. B. Richards. Střely na branku: 22:25. Diváci: 22.049.
Detroit - Los Angeles 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 15. a 36. Zetterberg (na první Hudler), 56. Filppula, 59. Helm - 8. Carter, 18. Justin Williams, 55. King. Střely na branku: 15:24. Diváci: 20.066.

3 Colorado 82 208 : 220 88
4 Minnesota 82 177 : 226 81
5 Edmonton 82 212 : 239 74