Pittsburgh - Boston 5:2Krejčí dvěma góly porážku Bostonu v Pittsburghu neodvrátil

Pittsburgh

Český hokejový útočník David Krejčí vstřelil v nedělním odpoledním utkání NHL oba góly Bostonu, ale prohru svého týmu na ledě rozjetého Pittsburghu neodvrátil. Penguins porazili úřadující vítěze Stanley Cupu 5:2 a připsali si deváté vítězství za sebou.

David Krejčí se raduje z gólu.

Nejproduktivnější hráč loňského play off Krejčí se prosadil poprvé v 22. minutě, kdy snížil na 1:3. Znovu skóroval sekundu po polovině zápasu a opět tím pouze zredukoval náskok domácích na dva góly. Ti znovu zvýšili na rozdíl, který si vytvořili už v první třetině.

Krejčí má aktuálně na kontě 20 branek a útočí na své střelecké maximum ze sezony 2008/09, kdy zaznamenal ještě o dva góly víc.

Tři body za asistence si připsal pittsburský Jevgenij Malkin a vrátil se do čela kanadského bodování NHL před Stevena Stamkose z Tampy Bay.

NHL:
Pittsburgh - Boston 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Branky: 4. Asham, 8. Niskanen, 19. Neal, 25. Kunitz, 57. Dupuis - 22. a 31. Krejčí. Střely na branku: 32:36. Diváci: 18 609.

3 Colorado 82 208 : 220 88
4 Minnesota 82 177 : 226 81
5 Edmonton 82 212 : 239 74