Rubriky:

NHL

Tlustý: Pozvánku do národního týmu bych uvítal

28. března 2012 10:53 - Toronto

Český hokejový útočník Jiří Tlustý v úterním zápase NHL přispěl k tomu, že Toronto posedmé za sebou nepostoupí do play off. Hráč Caroliny přitom právě v Torontu svou zámořskou kariéru začínal. "Utkání s Torontem jsou pro mne svátkem. Prožil jsem zde dva a půl roku, byl jsem zde draftován, tady se mi otevřely dveře do NHL," vzpomínal Tlustý pro Sport.cz.

 

ČTK/AP

"V Carolině mám ale hodně času na ledě. Škoda jen, že nemáme již moc velkou šanci na to dostat se do play off. Hodně jsme ztratili na začátku sezóny a zlepšili jsme se až po příchodu trenéra Kirka Mullera po Vánocích," dodává Tlustý.

„Na podzim jsme neměli tolik sebevědomí, nevěřili jsme si, nedařilo se nám a sebevědomí šlo dolů. Všechno se na nás sesypalo. Po výměně trenéra jsme začali hrát jiným systémem a Kirk Muller mi dává hodně příležitostí," libuje si český hráč.

Zatím nepřemýšlí o tom, co bude po sezóně. "Může se stát něco nepředvídaného, nějaké zranění. Pokud by nevyšlo play off a pozvali mne do národního mužstva, tak bych to uvítal. Kdo by nešel. Ještě jsem na mistrovství světa nebyl," vykládal Tlustý o další možné motivaci.

"Ale zatím se na nic netěším. Musím se domluvit s Carolinou. Nemám zatím smlouvu pro příští rok a nechci nic pokazit. Nerad bych se třeba zranil, protože je to můj nejlepší rok. Tento rok byl dobrý, protože se mi vyhnula zranění. Tělo mne poslouchá a to je to nejdůležitější," uzavřel.

Aleš Březina (Toronto), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..