Rubriky:

NHL

VIDEO: Jágr, nebo Crosby s Malkinem? Český útočník pozdravil fanoušky a salutuje před bitvou

11. dubna 2012 15:43 - Praha

Dnes v noci začne bitva, která fanouškům NHL může cuchat nervy. Pittsburgh vs. Philadelphia. Na straně Tučňáků Jevgenij Malkin, král bodování a Sidney Crosby, ikona soutěže. Oni se spoluhráči jako jeden z favoritů na Stanley Cup. Na druhém konci hřiště Letci s Jaromírem Jágrem, který u soka prožil nejlepší roky kariéry v zámoří. Nenávist a boj rivalů se blíží.

V dresu Philadelphie se představí i další dva Češi - útočník Jakub Voráček a obránce Pavel Kubina. Na druhé straně bude české barvy hájit zadák Zbyněk Michálek.

Jágr před touto sezónou strávil tři roky v Avangardu Omsk. Když hrál poslední play-off v zámoří v dresu NY Rangers v roce 2008, soupeřem mu byl Pittsburgh, který nakonec sérii vyhrál. Teď je tu opět.

Jágr a Tučňáci, to je spojení, které nikdy nevymizí. Jedenáct sezón a dva Stanley Cupy nelze vymazat. K tomu tým z Pensylvánie měl v létě o čtyřicetiletého kladenského odchovance zájem, jenže on dal přednost Letcům a fanoušci si rázem prohodili role. V Pittsburghu získal Jágr nepřátele, ve Philadelphii mu začali postupně přicházet na chuť. Skončil třetí v bodování, zaučuje mladší hráče, vedení klubu je s ním spokojeno.

Vítěz musí vyhrát čtyřikrát, to není náhoda

Teď chce poslat Tučňáky na dovolenou. Chce další úspěch. Je to už téměř dvě desetiletí, co Jágr zdvihl nad hlavu Stanley Cup. „Hrajete, chcete vyhrát, a pak je najednou konec a vy čekáte na další rok a zase a zase a zase. Samozřejmě je těžké tuto trofej vyhrát. Musíte být hodně dobří a mít hodně štěstí," řekl pro nhl.com Jágr.

Rozpis zápasů play-off

„Musíte porazit jeden tým čtyřikrát, to není náhoda. Na mistrovství nemusíte být tak dobří, musíte mít štěstí a je šance vyhrát. Tady musíte vyhrát čtyřikrát," upozorňuje Jágr. „Když v prvních dvou letech vyhrajete pohár dvakrát, myslíte si, že jich vyhrajete tucet," přidal se Scott Hartnell.

Zkušenosti nejdou koupit

Teď je tu play-off, čas, kdy hokejisté mají ukázat to nejlepší. Ten čas nastává i pro čtyřicetiletého Jágra. Jedno je jisté, v Pittsburghu se dočká od fanoušků pískotu. Rodák z Hnidous řekl, že se nebude starat o minulost, chce předvést svůj nejlepší hokej a pomoci týmu. Také dodal, že mnoho odborníků považuje Tučňáky za nejlepší tým v lize a pro Flyers přichází velká výzva už v prvním vyřazovacím kole. „Chci pomoci tomuto týmu vyhrát, to je můj cíl, proč jsem se vrátil z Ruska, mám šanci si zahrát play-off a dojít daleko. Musíme je porazit, pokud chceme jít dále," ví Jágr. Jiné cesty vpřed není.

„Je zřejmé, že se mu daří. Vyhrál pohár a v play-off vždycky hraje dobře," věří spoluhráč Claude Giroux, která skončil třetí v kanadském bodování.

„Musíte využít zkušenosti, ty nemůžete koupit. Na druhou stranu si myslím, že máme výhodu. Máme mladé kluky, jsou nadšení a čerství, oni nemyslí na chyby, jsou mladí, prostě jdou hrát. Nezáleží jim na tom, jestli je sedmý nebo první zápas, nejsou pod tlakem," dodal Jágr před prvním soubojem, který startuje dnes v noci.

Série Pittsburgh - Philadelphia v play-off
12.4. v Pittsburghu (01:30 SEČ)
14.4. v Pittsburghu (01:30 SEČ)
15.4. ve Philadelphii (21:00 SEČ)
19.4. ve Philadelphii (01:30 SEČ)
lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..