Pittsburgh - Philadelphia 5:8Stav série 0:2VIDEO: Další obrat Phildelphie v Pittsburghu. Vítězný gól dal při kanonádě Jágr

Zase museli obracet skóre. Opět byli úspěšní. Hokejoví Letci z Philadelphie prohrávali i ve druhém utkání play-off NHL na ledě Pittsburghu, když nezvládli první třetinu. Po dvaceti minutách prohrávali 1:3, přesto v následné divoké přestřelce slavili vítězství 8:5. Rozhodující šestý gól hostů vstřelil Jaromír Jágr a rozhodl tak o trháku v sérii, Flyers vedou 2:0 na zápasy.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Gól Jaromíra Jágra proti PittsburghuVideo: NHL.com

Jágr se prosadil ve třetí třetině, v čase 49:13 poslal Letce poprvé v celé sérii do vedení v průběhu základní hrací doby. Philadelphia předtím ukázala bojovného ducha, když v utkání třikrát vyrovnala náskok soupeře. Nejvýrazněji se na vysokém skóre podepsali Sean Couturier a Claude Giroux, oba si připsali hattrick.

Vidět byli i další Češi - střelec rozhodující trefy v prodloužení prvního zápasu Jakub Voráček zaznamenal dvě asistence, obránce Pavel Kubina měl jednu asistenci. Český bek naskočil do série poprvé, první duel sledoval jen na tribuně.

Ďábel Eliáš se prosadil na Floridě

Úspěšně vstoupil do play off také další český útočník Patrik Eliáš, který v zahajovacím zápase série přispěl gólem k výhře New Jersey 3:2 na ledě Floridy. Eliáš trefou v 7. minutě odstartoval kanonádu svého týmu v první třetině, kterou Ďáblové vyhráli 3:0. Panteři dokázali v druhém dějství dvěma brankami snížit, vyrovnat už se jim ale nepodařilo.

O největší překvapení se zatím starají hokejisté Los Angeles, kteří dokázali vyhrát i druhý zápas na ledě nejlepšího celku základní části Vancouveru a vedou v sérii 2:0 na zápasy.

Hlavní zásluhu na vítězství Králů 4:2 měl Dustin Brown, který dvakrát skóroval ve vlastním oslabení a navíc přidal jednu asistenci.

Reparát po nepovedeném prvním utkání naopak složil Detroit, který vyhrál v Nashvillu 3:2 a srovnal stav série na 1:1.

Východní konference - 1. zápas:
Florida - New Jersey 2:3 (0:3, 2:0, 0:0)
Branky: 28. Bergenheim, 36. Versteeg (Fleischmann) - 7. Eliáš, 15. Zubrus, 15. Carter. Střely na branku: 26:38. Diváci: 19.119. Stav série: 0:1.
Východní konference - 2. zápas:
Pittsburgh - Philadelphia 5:8 (3:1, 1:3, 1:4)
Branky: 10. a 32. Kunitz, 1. Crosby, 20. Martin, 42. Kennedy - 26., 32. a 60. Giroux (na první Voráček), 40., 42. a 59. Couturier (na třetí Voráček), 13. Talbot, 50. Jágr (Kubina). Střely na branku: 28:31. Diváci: 18.626. Stav série: 0:2.
Západní konference - 2. zápasy:
Vancouver - Los Angeles 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 21. Hansen, 57. Pahlsson - 20. a 26. Brown, 49. Stoll, 55. Lewis. Střely na branku: 48:26. Diváci: 18.890. Stav série: 0:2.
Nashville - Detroit 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 30. A. Kosticyn, 56. Weber - 9. White, 16. Emmerton, 30. Franzén. Střely na branku: 26:17. Diváci: 17.113. Stav série: 1:1.