Rubriky:

NHL

Nepředvedli jsme to, co umíme, prohlásil zklamaně po vyřazení Crosby

23. dubna 2012 10:59 - Pittsburgh

Obrovské zklamání zavládlo v táboře hokejistů Pittsburghu po vyřazení od Philadelphie hned v úvodním kole play off NHL. Jeden z hlavních favoritů na zisk Stanleyova poháru sice dokázal za stavu 0:3 vyhrát dva následující zápasy, ale na víc už nedosáhl.

 

Tim Shaffer, Reuters

Kapitán Sidney Crosby se domnívá, že jeho tým měl na to, aby opět po třech letech dobyl slavnou trofej. "Ale musíte to také předvést. My jsme v sérii udělali hodně chyb," řekl Crosby po nedělní porážce 1:5 ve Philadelphii, která znamenala vyřazení od Jaromíra Jágra a spol.

Čtyřiadvacetiletý centr, jenž se v sezóně potýkal s následky otřesu mozku a v základní části odehrál pouze 22 utkání, se snažil jít příkladem. V šesti zápasech vyhecované a divoké série nasbíral osm bodů (3+5), neváhal provokovat soupeře či poprat se, ale nestačilo to.

"Nemáte (v play off) žádné záruky," prohlásil Crosby. "Každý věřil, že máme tým schopný vyhrát pohár, ale současně s tím je třeba říct, že k tomu vede dlouhá cesta. Nemyslím si ale, že by kluci koukali příliš daleko, nebo jsme podlehli očekáváním. Ta jsou tady po celý rok, jsou vysoká a hráči tomu dobře rozumí," řekl kanadský útočník.

Uvědomuje si, jak je těžké při vyrovnanosti a síle týmů v současné době Stanley Cup vyhrát. "Nemůžete pokaždé dosáhnout toho, po čem toužíte. Je tu hodně dalších mužstev, která chtějí to samé," podotkl Crosby.

Prohospodařili slibný náskok

Penguins v sérii doplatili i na to, že v úvodních dvou duelech v domácím prostředí prohospodařili slibný náskok: v prvním 3:0 a ve druhém 3:1. Nejprve prohráli v prodloužení, následně 5:8. Po porážce 4:8 v hale Flyers ještě odvrátili vyřazení výhrou 10:3 a uspět dokázali poté i doma, ale šestý zápas byl jasnou záležitostí Philadelphie.

"Když jsme snížili na 3:1, zdálo se, že bychom mohli mít navrch, ale oni dokázali hned odpovědět a přidat čtvrtý gól," komentoval Crosby průběh nedělního duelu. "Skvěle začali, ale když se podíváte na předchozích pět utkání, nic moc to neznamenalo. Věděli jsme, že je potřeba dál bojovat, ale měli už moc velký náskok," dodal Crosby.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..