Los Angeles - Phoenix 2:1Stav série 3:0VIDEO: Králové z Los Angeles jsou k nezastavení. Od finále Stanley Cupu je dělí jedna výhra

Los Angeles

Spanilá jízda hokejistů Los Angeles letošním ročníkem bojů o Stanley Cup pokračuje. Kings se do play-off Západní konference NHL probojovali z poslední osmé příčky, přesto jsou k nezastavení. Ve finále konference zvítězili ve čtvrtek nad Phoenixem 2:1, v sérii vedou už 3:0 a od postupu do finále Stanley Cupu je dělí jediná výhra.

Los Angeles - Phoenix

Postup mohou Kings vybojovat už v neděli, kdy série pokračuje čtvrtým zápasem. Navíc mají výhodu domácího prostředí. Ve stejné situaci bylo kalifornské mužstvo i v předchozích dvou sériích. S Vancouverem doma ji ve čtvrtém utkání ještě neukončilo, proti St. Louis ale prolétlo sérií bez ztráty bodu. Celkově mají Kings v letošním play off bilanci 11 výher a jedné prohry. Navíc proti Coyotes stojí i historie. Jen třem týmům v historii soutěže se povedlo otočit sérii, přestože úvodní tři zápasy prohrály.

"Nemyslím si, že bychom už v postup nevěřili. Jen jsme zklamaní. Nikdo z nás nečekal, že po třech zápasech bude stav 0:3. Další zápas musíme vyhrát," uvedl kapitán Coyotes Shane Doan. "Už nemáme, co ztratit. Budeme hrát tvrdě, jak jen to půjde. Ukážeme, kdo jsme a jak jsme se sem (do finále Západní konference) dostali," řekl odhodlaně trenér Phoenixu Dave Tippett.

Kojoti urvali jen vedení

Coyotes v každém ze tří zápasů s Los Angeles prohráli i na střely, ve čtvrtek se jim povedlo alespoň poprvé v sérii získat vedení. Na začátku druhé třetiny vstřelil úvodní gól zápasu Daymond Langkow, který nastoupil v první řadě místo distancovaného Martina Hanzala. Phoenix však těsný náskok dlouho neudržel. Za dvě minuty vyrovnal Anže Kopitar a v úvodu třetí třetiny rozhodl Dwight King.

"Boj o Stanley Cup je pro všechny z nás velká výzva, všichni se pořád zlepšujeme. Pak jsme teď těžko k poražení," podotkl King, který skóroval v každém ze tří utkání s Phoenixem, kterému nasázel celkem čtyři branky. A to je více než dali Coyotes jako tým v celé sérii.

Přitom King hraje své první play off a zdaleka není v týmu jediný. "Je tu spousta kluků, kteří ještě atmosféru play off do letošního roku nezažili, ale taky spousta těch, kteří už tyhle zkušenosti mají. Vedeme 3:0 na zápasy, a to není jenom příležitost, ale taky zodpovědnost se připravit na další utkání a co nejlépe ho odehrát," řekl útočník Los Angeles Dustin Brown.

Semifinále play off NHL
Západní konference - 3. zápas:
Los Angeles - Phoenix 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 24. Kopitar, 42. King - 22. Langkow. Střely na branku: 28:19. Diváci: 18.367. Stav série: 3:0.