New Jersey - NY Rangers 0:3Stav série 1:2VIDEO: Lundqvist vychytal Rangers druhé vítězství nad New Jersey

Hokejisté New York Rangers vyhráli třetí finále Východní konference NHL na ledě New Jersey Devils 3:0 a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy. Hrdinou duelu byl gólman Henrik Lundqvist, jenž vychytal čisté konto díky 36 zákrokům.

Vítězný gól Rangers ve 3. zápase proti Devils

Průběh utkání byl hodně podobný prvnímu zápasu série, jenž skončil stejným výsledkem. Po dvou bezbrankových třetinách otevřel i v sobotu skóre Dan Girardi, který se trefil ve 44. minutě. Také druhý střelec byl stejný jako v pondělí, tentokrát Chris Kreider překonal Martina Brodeura už dvě minuty po Girardim. Pojistku do prázdné branky přidal v 58. minutě Ryan Callahan.

Domácí Devils i díky šesti pokusům Ilji Kovalčuka soupeře přestříleli 36:22, ale švédského brankáře Lundqvista nepřekonali už podruhé v sérii.

Čtvrtý zápas je na programu v pondělí opět v New Jersey.

Semifinále play off NHL, Východní konference - 3. zápas:
New Jersey - New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 44. Girardi, 46. Kreider, 58. Callahan. Střely na branku: 36:22. Diváci: 17.625. Stav série: 1:2.