Rubriky:

NHL

Brankář Thomas z Bostonu vynechá příští sezonu NHL

3. června 2012 21:39 - Boston

Hokejový brankář Tim Thomas z Bostonu vynechá příští ročník NHL. Osmatřicetiletý Američan, jenž loni pomohl Bruins k zisku Stanleyova poháru, se chce věnovat rodině a přátelům, které prý během kariéry zanedbával.

 

Winslow Townson, ČTK/AP

"Vždycky jsem chtěl hrát hokej a bylo splněným snem, že jsem se mu mohl celý život nejen věnovat, ale také v něm dokázat víc, než mě kdy napadlo," uvedl Thomas na Facebooku. "Myslím však, že v osmatřiceti je na čase investovat energii do vztahů a dalších oblastí, které jsem zanedbával. Proto se chci teď věnovat přátelům, rodině a víře," dodal dvojnásobný vítěz Vezinovy trofeje.

Thomas má s klubem ještě na rok smlouvu na pět milionů dolarů, které se během jeho přestávky budou Bostonu započítávat do platového stropu.

Vedení Bruins už dříve uvedlo, že pokud se Thomas rozhodne dát si roční pauzu, vytvoří brankářskou dvojici Tuukka Rask s Antonem Chudobinem. Spekulovalo se i trejdu, protože v červenci v Thomasově kontraktu vyprší klauzule o nemožnosti výměny bez jeho souhlasu.

Thomas nezaskočil vedení Bostonu nečekaným rozhodnutím poprvé. Během sezony odmítl tradiční návštěvu vítězů Stanley Cupu v Bílém domě, kvůli nesouhlasu s politikou prezidenta Baracka Obamy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..