Rubriky:

NHL

Jágra opět uloví Flyers, píší ve Philadelphii

7. června 2012 10:54 - Philadelphia

Třikrát se zámořští novináři tázali Jaromíra Jágra na setrvání ve Philadelphii, vždy se přímé odpovědi vyhnul. Teď to však vypadá, že by i v příštím ročníku hokejové NHL mohl hrát v dresu Flyers, píše server CSNPhilly.com. Ještě v lednu přitom nebylo pochyb, že Jágr kontrakt prodlouží o další rok, pochybnosti se vyrojily v květnu.

 

Alex Brandon, ČTK/AP

Teď se nejspíš opět vše mění a Jágr se s největší pravděpodobností upíše Letcům, přestože se stále živě hovoří o zájmu jiných celků, především Detroitu a Montrealu. Tyto kluby byly ve hře i při Jágrově dlouhém loňském váhání. Tehdy doslova na lékárnických miskách vážil všechna možná pro a proti. Stejný proces podstupuje i letos.

Jágrovi zamotalo hlavu neúspěšné play-off, z něhož vypadli Letci už ve druhém kole, přestože v prvním vyřadili silný Pittsburgh. Navíc českého veterána kouč v průběhu vyřazovacích bojů přesunul do třetí formace. Tím Jágr přišel o oblíbeného spoluhráče Clauda Girouxe a navíc se samozřejmě zkrátil i jeho pobyt na ledě.

Přes pachuť z konce sezóny prožil Jágr povedený zámořský comeback. V 73 utkáních základní části zaznamenal 54 bodů za 19 branek a 35 přihrávek, v 11 duelech play-off pak osm bodů za gól a sedm přihrávek. I to hraje pro Philadelphii, stejně jako fakt, že si Jágrovo setrvání přeje i hvězda týmu Giroux.

Zůstane nejspíš i Voráček

Jágrův agent Petr Svoboda řekl ve středu večer CSNPhilly.com, že Jágr chce prodloužit smlouvu, na níž teď obě strany pracují. „Mluvil jsem s Jaromírem i Paulem (Holmgrenem, generálním manažerem Philadelphie - pozn. red.), doufáme, že se vše podaří dotáhnout ještě před draftem,“ uvedl Svoboda.

Doplnil, že podobně optimistický je i ohledně kontraktu Jakuba Voráčka. Ten je nyní chráněným volným hráčem, novou smlouvu by měl podepsat okolo draftu, což potvrdil i sám Holmgren.

kvk, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..