Rubriky:

NHL

Český sudí Jeřábek se zúčastní přípravného kempu NHL

19. června 2012 13:14 - Praha

Hokejový rozhodčí Antonín Jeřábek se jako první český sudí zúčastní oficiálního přípravného kempu NHL. Šestidenní program v kanadském Thornbury absolvují spolu s ním na základě hodnocení z květnového mistrovství světa ve Švédsku a Finsku také Lars Brüggemann z Německa a Konstantin Olenin z Ruska. Český svaz ledního hokeje o tom informoval v tiskové zprávě.

"Jde o zcela výjimečnou událost a jsem rád, že se spolupráce se zámořím rozšiřuje," prohlásil člen komise rozhodčích IIHF a ČSLH Pavel Halas. "V loňském roce proběhl první společný kemp v Evropě, letos cestují vybraní evropští rozhodčí poprvé na oficiální přípravný kemp NHL," doplnil. Pro evropské sudí bude významnou součásti přípravy na vrcholné turnaje - olympijské hry a světové šampionáty.

Jeřábek na MS dostal důvěru jak na čtvrtfinálový zápas Kanady se Slovenskem, tak i na semifinále Rusko - Finsko a finále Ruska se Slovenskem. "Je profesionálním extraligovým rozhodčím a patří mezi mezinárodní špičku. Navíc má za sebou velmi úspěšnou sezonu," dodal Halas. Součástí kempu budou odborné semináře, příprava na ledě, lékařské prohlídky i testy fyzické připravenosti.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..