Rubriky:

NHL

Hudler po příchodu do Calgary: Těším se na tuhle příležitost

3. července 2012 14:08 - Calgary

Jako novou příležitost v kariéře bere příchod do Calgary hokejový útočník Jiří Hudler. Čtyřletý kontrakt na celkem 16 miliónů dolarů je důkazem, že vedení Flames na něho chce spoléhat jako na jednoho z elitních útočníků. Osmadvacetiletý forvard se na tuto výzvu těší, i kvůli vyhlídce většího prostoru na ledě.

 

Petr Horník, Právo

Hudler až dosud působil v NHL pouze v Detroitu, tedy ve městě, mezi jehož přezdívky patří i "Hockeytown" - hokejové město. Přesto tuší, že v kanadském Calgary, které bylo v roce 1988 dějištěm zimní olympiády, ho čeká ještě o něco víc odlišné prostředí.

"Vášni pro hokej, která panuje v Kanadě, se nelze vyrovnat," řekl Hudler v rozhovoru pro web Flames po podpisu smlouvy. "Calgary má bohatou historii a také tradici. Lidé tu hokejem hodně žijí a to je vzrušující. Těším se na tuto příležitost, jsem z toho skutečně nadšený," líčil.

Radost měl z dohody i generální manažer Jay Feaster. "Je to pro nás velký den. Povedlo se přivést hráče takového kalibru, který ještě zvýší úroveň našich šesti elitních útočníků," pochvaloval si Feaster a dal tak jasně najevo, že klub, který poslední tři sezony chyběl ve vyřazovacích bojích o Stanleyův pohár, chce dát olomouckému rodákovi velký prostor.

Hudler v loňské sezóně nastřílel 25 gólů

Zámořská média nyní rozebírají otázku, zda Hudler dokáže tohoto prostoru naplno využít. Jeho dosavadní bilance 214 bodů ve 409 utkáních za 87 branek a 127 asistencí je cenná zejména z toho pohledu, že až v poslední sezoně pobyl Hudler na ledě v průměru více než 15 minut za zápas. Při mimořádně vysoké úspěšnosti střelby stanovil také své osobní maximum, když se mu podařilo nastřílet 25 gólů.

Druhým úhlem pohledu, který připomínají zámořští experti, jsou však velká jména bývalých spoluhráčů v čele s hvězdami Henrikem Zetterbergem, Pavlem Dacjukem či Nicklasem Lidströmem. Vedle nich narůstala bodová sbírka o něco rychleji a na Hudlerovi nyní bude, aby dokázal, že umí být platným i v nové roli jednoho z týmových lídrů.

Tlak mám rád, říká Hudler

"Dostanu větší roli v mužstvu a spolu s ní bude narůstat i tlak," uvědomuje si Hudler. Obavy ale odmítá. "Mám a měl jsem ho vždycky rád. Pokud ho využijete dobrým směrem, je tlak dobrou věcí," myslí si. "Ale tohle je teprve začátek. Budu pořádně pracovat a dělat vše proto, abych dokázal, že mi klub dal důvěru právem," doplnil Hudler.

Roky v Detroitu strávené po boku mnoha hráčů, kteří patří k nejlepším ve světovém hokeji a zařadili se mezi největší postavy historie NHL, považuje za velkou zkušenost. Mohl se od nich mnohé naučit, což chce nyní zúročit v týmu, který dosáhl zatím na jediný Stanley Cup v roce 1989.

"Pracovitost a klid. Když se něco nedaří, není třeba hned panikařit. Vždy jde najít cesta, jak dát věci do pořádku. Naučil jsem se toho hodně a rád bych to v dalším průběhu kariéry využil. A začnu s tím právě teď," prohlásil odhodlaně Hudler.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..