Rubriky:

NHL

Pavelec se omluvil za nehodu v opilosti, Winnipeg chce záležitost dál řešit

18. července 2012 08:58 - Winnipeg

Hokejový brankář Ondřej Pavelec se veřejně omluvil za nehodu, kterou způsobil v květnu u Kladna a při níž mu policisté naměřili dvě promile alkoholu v krvi. Soud ho za to v pondělí odsoudil k podmínce na šest měsíců se zkušební dobou na jeden rok. Pavelec navíc nesmí dvacet měsíců usednout za volant. To však platí pouze na území České republiky, v kanadském Winnipegu ho čeká "jen" pohovor se zástupci klubu.

 

Milan Malíček, Právo

"Touhle chybou v úsudku jsem zklamal sám sebe. Jsem vděčný, že nikdo nebyl zraněn. Chtěl bych se omluvil našim fanouškům, klubu Winnipeg Jets a svým spoluhráčům za jakékoliv nepříjemné pocity, které jsem jim tímto způsobil. Je mi to opravdu líto," uvedl Pavelec v oficiálním prohlášení zveřejněném na stránkách kanadského týmu.

Jeho zaměstnavatel, s nímž nedávno podepsal novou pětiletou smlouvu, se touto kauzou ještě bude zabývat. "Byli jsme hluboce zklamáni, když jsme se to v pondělí dozvěděli, a plně si uvědomujeme závažnost této záležitosti. Rozhodneme o našem dalším postupu, jakmile to budeme mít šanci probrat s Ondřejem osobně, což plánujeme udělat při nejbližší možné příležitosti," napsali funkcionáři Winnipegu.

Pavelec 26. května v rodném Kladně nedobrzdil svůj sportovní vůz BMW a narazil do automobilu zastavujícího na stopce. Policisté mu při dechové zkoušce naměřili dvě promile alkoholu v krvi a byl obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..