Rubriky:

NHL

Hašek stále sní svůj sen o návratu do NHL, mluví se o Torontu

18. července 2012 15:32 - New York

V Buffalu dostal košem, ale sen Dominika Haška o návratu do zámořské NHL žije dál. Sedmačtyřicetiletý hokejový gólman se v uplynulých týdnech soustředil hlavně na Sabres, v jehož dresu se kdysi stal hvězdou, podle jeho agenta jsou ale stále ve hře i jiné kluby. Nejhlasitěji se hovoří o Torontu.

 

Jana Pechová, Právo

Hašek chytal naposledy v pětačtyřiceti za Spartak Moskva v KHL, ve 47 letech by v NHL byl jasně nejstarším hráčem na ledě. Ale v zámořské soutěži je po čtyřicetiletých hvězdách stále sháňka, takže jeho angažmá by mohlo dávat smysl. Musel by se však spokojit s jinou rolí, než na jakou byl zvyklý.

Zatímco dříve byl Hašek jasnou jedničkou, nyní by mu patřila spíše role zkušené dvojky, po jejímž boku by vyrůstaly nové brankářské hvězdy. Právě Toronto má dva mladé gólmany - jednička James Reimer má 24 let - a mohlo by tak chtít využít zkušenosti šestinásobného vítěze Vezinovy trofeje.

Byl by k mání levně

Americký server Bleacher Report navíc spekuluje, že by slavný Hašek vyšel Toronto levně. Vzhledem k tomu, že loni nehrál a už má svůj věk, mohl by se spokojit s jednoletým či dvouletým kontraktem v rozmezí 1 až 2 miliónů dolarů. Na mnohamiliónové smlouvy, jaké mají v zámoří třeba Jaromír Jágr (4,55 miliónu dolarů) či Martin Brodeur (9 miliónů dolarů), může podle serveru Hašek zapomenout.

Kromě toho, že by Leafs získali velezkušeného mentora, jednalo by se i o zajímavý marketingový tah. A že Hašek stále umí zachytat, o tom jsou přesvědčeni i v Buffalu, které na jeho návrat nakonec nekývlo. „Jedno vím jistě, nemá nejmenší pochybnosti, že je schopný hrát. Znám Doma dost dobře na to, abych nepochyboval o jeho touze a schopnostech, řekl generální manažer Sabres Darcy Regier deníku Buffalo News.

Hašek naposledy chytal v NHL v roce 2008 za Detroit, kde získal druhý Stanley Cup. Pak ukončil kariéru, rok nato se ale vrátil a „svým“ Pardubicím pomohl k ligovému titulu. Následně odešel do moskevského Spartaku, loni vyhlásil roční pauzu.

kvk, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..