Rubriky:

NHL

Na platové stropy nepřistoupíme, trvají na svém hokejisté

3. listopadu 2004 10:04 - TORONTO

Jednotu v názoru proti zavedení platových stropů pro hráče NHL vyjádřila hráčská asociace NHLPA po své úterní schůzce v Torontu. Potvrzení společného odporu k finančnímu omezení je také asi jediným výsledkem čtyřhodinového jednání, jehož se vedle vedení organizace zúčastnilo na sedm desítek hráčů.

Výkonný ředitel NHLPA Bob Goodenow popřel, že by kvůli pokračující výluce v soutěži byli členové asociace ochotni ustoupit ze svých požadavků. "V této organizaci nejsou vůbec žádné trhliny," zdůraznil podle agentury Reuters.

Schůzky se zúčastnil i útočník Montrealu Canadiens Pierre Dagenais, jenž minulý týden málem přivedl k infarktu některé představitele NHLPA, když prohlásil, že by byl ochoten na zavedení platového stropu přistoupit. Po schůzce NHLPA nechtěl komentovat, zda tento postoj zastává i nadále.

"Bylo fajn sem přijít a dozvědět se hodně o naší situaci. Teď vím, že unie nechce vyjednat smlouvu jen pro špičkové hráče, ale pro všechny," řekl Dagenais na odchodu novinářům.

Goodenow na zavedení platového stropu v žádném případě přistoupit nehodlá. "Oběťmi tohoto systému jsou vždycky hůře placení hokejisté," vysvětlil.

Hirsch napadl 'svrab ze zámoří'

Hráčská asociace se rovněž zabývala rozhořčenými reakcemi některých hokejistů z evropských ligy, kterým hráči ze zámoří během výluky zabírají místo v sestavě. Na starém kontinentu působí více než dvě stovky hokejistů z NHL, což se nelíbí například kanadskému gólmanovi Coreymu Hirschovi.

Brankář, jenž pomohl Kanadě ke stříbrné medaili z olympijských her 1994 v Lillehammeru, přišel ve švýcarském Langnau o místo, protože do jeho klubu přišel Martin Gerber z Caroliny Hurricanes.

"Jsou jako svrab. Když hráč z NHL podepíše smlouvu v Evropě, vždycky to ovlivní život někoho dalšího. Další hokejisté přicházejí a jednoho za druhým nás vytlačují," rozčiloval se Hirsch, který vzápětí z Langnau odešel a v úterý posílil německý Kassel.

Goodenow měl však pro jeho námitky jen malé pochopení. "Je to jejich volba. Hokejisté z NHL jsou nyní volní a ti, kteří chtějí hrát jinde, na to pochopitelně mají právo," prohlásil.

Výluka v NHL kvůli neúspěšným jednáním o nové kolektivní smlouvě trvá již 49 dnů. Zástupci hráčů se s vlastníky klubů sešli naposledy 9. září a podle postoje NHLPA se názory obou stran dosud nijak nepřiblížily.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..