Rubriky:

NHL

NHL se nelíbí návrh hráčské unie. Vše směřuje k výluce

16. srpna 2012 09:50 - Toronto

Vše nasvědčuje tomu, že zahájení nové sezóny zámořské hokejové ligy se nestihne. Komisionář NHL Gary Bettman nesouhlasí s návrhem nové kolektivní smlouvy hráčské asociace NHLPA a v úterý řekl, že propast mezi oběma tábory je stále hodně široká.

 

Chris Young, ČTK/AP

NHLPA předložila v úterý plán, v němž jsou hráči ochotni vzdát se části podílu z výnosů ligy, pokud ale majitelé rozdělí více procent mezi týmy, které mají ekonomické problémy.

"Stále je mezi námi propast. A není moc času," sdělil Bettman ve středu novinářům poté, co se seznámil s návrhem unie. "Existuje spousta témat, u kterých se díváme na svět úplně jinak. Tenhle protinávrh příliš nereagoval na náš původní návrh," dodal Bettman.

Dopadne to, jako v roce 2004?

Aby odvrátili výluku, kvůli níž byla zrušena celá sezóna 2004/05, se hráči byli ochotni vzdát 465 miliónů dolarů z podílu na zisku. Tato částka by odpovídala průměrnému růstu, ovšem mohla by se zvýšit až na 800 miliónů, pokud by se lize dařilo tak jako v předchozích dvou letech.

Výkonný šéf NHLPA Donald Fehr po středečním hodinovém jednání obvinil z vytvoření propasti NHL. "Nejsme v situaci, kdy hráči jen tak řeknou: 'OK, vezměte si od nás všechno.' A přesně o tohle jim jde: 'Minule jste souhlasili s redukcí 24 procent, takže teď bude další.' To byl přesně jejich návrh a to způsobilo tu propast," uvedl Fehr.

Problémem zůstávají finance

Obě strany se sice shodnou v převážně neekonomických záležitostech, například v bezpečnosti hráčů, nicméně hlavním problémem zůstávají finance. NHL chce seškrtat podíl hráčů na zisku ze současných 57 procent na 46, ačkoli v minulé sezóně zaznamenala rekordní zisk 3,3 miliardy dolarů.

Jednání budou pokračovat dnes, nicméně šéfové Bettman s Fehrem se nesetkají dřív než ve středu. Kolektivní smlouva vyprší 15. září, den poté mají začít přípravné kempy klubů před novou sezónou, jejíž start je naplánován na 11. října.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..