Rubriky:

NHL

Hokejový turnaj v Soči začne kvůli hráčům z NHL o den později

28. září 2012 16:09 - Tokio

Mezinárodní hokejová federace (IIHF) posunula začátek olympijského turnaje v Soči 2014 o den oproti minulým hrám ve Vancouveru, aby měli hráči z NHL více času na cestu do Ruska. Prezident IIHF René Fasel doufá, že hokejisté z elitní zámořské ligy budou opravdu za půldruhého roku pod pěti kruhy startovat, což zatím není jisté.

 

Chris Young, ČTK/AP

"Připravili jsme všechno pro to, aby tam hokejisté z NHL byli. Odsouhlasili jsme formát a očekáváme, že na turnaji budou hrát," uvedl Fasel v Tokiu, kde byl ve středu zvolen na další čtyři roky do čela světového hokeje.

"Rozhodli jsme se, že začneme ve středu místo v úterý, což byl start turnaje ve Vancouveru. Hráči ale nyní budou potřebovat víc času, aby se dostali do Ruska. Bude to znamenat méně volna mezi zápasy, ale ve středu začít musíme," řekl Fasel k turnaji, do jehož konání zbývá 16 měsíců.

Komisionář NHL Gary Bettman se zatím stavěl zdrženlivě k možnosti, že by se zámořská soutěž stejně jako v minulosti zastavila na dva týdny kvůli olympijským hrám. Než učiní konečné rozhodnutí, musí se nejprve dohodnout s hráči na nové kolektivní smlouvě, kvůli jejíž absenci je od poloviny září výluka.

Fasel uvedl, že případná neúčast hráčů z NHL olympijský turnaj neohrozí. "Bude se konat tak jako tak. Na světě není jen 750 hokejistů z NHL," řekl švýcarský funkcionář, jenž federaci šéfuje od roku 1994.

Čeští hokejisté se v Soči v základní skupině C utkají se Švédskem, Švýcarskem a týmem, který postoupí z kvalifikace.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..