Rubriky:

NHL

Rozhodnuto! Kompletní sezóna NHL nebude

26. října 2012 09:23 - New York

Tak je rozhodnuto. Letošní sezóna zámořské ligy se definitivně neodehraje kompletní a stále není jisté, zda nebude zrušena úplně. Vedení NHL stáhlo ve čtvrtek, kdy byl poslední den pro dohodu, novou kolektivní smlouvu s hráčskou asociací NHLPA.

 

Chris Young, ČTK/AP

Dalším krokem šéfů soutěže bude zrušení všech listopadových zápasů. Dosud bylo od plánovaného začátku 11. října odvoláno už 135 utkání, což je zhruba 11 procent celého ročníku.

„Když jsme jim minulé úterý předložili návrh smlouvy, řekli jsme jim, že bude platný jen do dneška," řekl zástupce komisionáře NHL Bill Daly. „Teď se musíme zamyslet nad tím, jak dál, protože tento návrh už není ve hře, protože měl zachránit kompletní sezónu 82 zápasů," dodal.

NHL minulý týden předložila hráčským odborům podobu smlouvy s rovnoměrným rozdělením výnosů z ligy, které v minulé sezóně činily 3,3 miliardy dolarů. NHLPA jej však odmítla a poté neuspěla ani se třemi vlastními protinávrhy. Pak se už obě znesvářené strany k dalším jednání nesešly.

Výkonný ředitel NHLPA Donald Fehr není postojem NHL překvapen. „Je to obvyklý postup, myslím, že v NBA to probíhalo úplně stejně," prohlásil. „My jsme několikrát uvedli, naposledy včera, že jsme kdykoli připraveni se bez jakýchkoli podmínek sejít a jednat o smlouvě. Ale oni řekli ne. K vyjednávání potřebujete dva. Zatím to ale spíš vypadá, že liga umí akorát vyhlašovat konečné termíny a ultimáta," dodal.

Výluka potřetí za posledních 18 let

NHL je ve výluce potřetí za posledních 18 let. V ročníku 2004/05 se nehrálo vůbec a poprvé od roku 1919 nebyl udělen Stanleyův pohár. V sezoně 1994/95 se liga rozběhla 20. ledna, do té doby přišla o 468 zápasů.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..