Rubriky:

NHL

Jednání NHL s hráči skončila opět bez dohody

9. listopadu 2012 09:45 - New York

Další pětihodinové jednání absolvovali ve čtvrtek v New Yorku zástupci NHL a hráčské asociace NHLPA, kteří se snaží domluvit na nové kolektivní smlouvě. K dohodě opět nedospěli a dál se odmítají vyjadřovat k obsahu rozhovorů. Jednací maratón má pokračovat v pátek čtvrtým dnem po sobě.

 

Chris Young, ČTK/AP

Hlavním bodem sváru je rozdělení výnosů z NHL, které v minulém ročníku činily 3,3 miliardy dolarů. Majitelé klubů chtějí snížit podíl hráčů z dosavadních 57 procent.

NHLPA podle spekulací zámořských médií předložila ve středu návrh, aby v úvodních dvou letech nové kolektivní smlouvy klesl podíl hráčů na 53 procent. Až ve třetím roce by se dělily výnosy poměrem 50:50, jak to chtějí vlastníci klubů zavést už nyní.

"Pořád máme před sebou hodně práce," uvedl komisionář NHL Gary Bettman. "O jednání mluvit nebudu, protože si nemyslím, že by to něčemu prospělo," prohlásil. S výkonným ředitelem hráčských odborů Donaldem Fehrem se snaží uniknout mediální pozornosti a jednají na utajených místech.

Zámořská hokejová liga je už téměř dva měsíce ve výluce a její vedení zrušilo všechny plánované zápasy do konce listopadu plus novoroční utkání pod otevřeným nebem Winter Classic.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..