Rubriky:

NHL

Start NHL opět v nedohlednu. Vedení soutěže navrhlo hráčské asociaci pauzu v jednání

16. listopadu 2012 08:08 - Toronto
(Aktualizováno: 16. listopadu 2012 09:46)

Vedení NHL navrhlo hráčské asociaci dvoutýdenní přestávku v jednání o nové kolektivní smlouvě. Tento krok by tak opět odložil možný start hokejové ligy, která je ve výluce přesně dva měsíce. Zrušeno zatím bylo 327 zápasů základní části do 30. listopadu a populární novoroční Winter Classic pod širým nebem.

 

Louis Lanzano, ČTK/AP

Dosavadní jednání o nové smlouvě ztroskotávala převážně na rozdělení výnosů z ligy, které v minulé sezóně činily 3,3 miliardy dolarů. "Gary (Bettman) navrhl možnost dvoutýdenního moratoria," řekl ve čtvrtek novinářům zástupce komisionáře NHL Bill Daly. "Jsem zklamaný, protože nemáme partnera k jednání, který by měl skutečný zájem se dohodnout," dodal.

Bettmanův krok prý přišel poté, co mu ve středu v telefonickém rozhovoru výkonný ředitel hráčských odborů NHLPA Donald Fehr sdělil, že neví, jak dál ze současné patové situace. "Jsme přesvědčeni, že je pravděpodobnější posunout se dál, pokud se setkáme, než když to neuděláme," reagoval další ze zástupců hokejistů Steve Fehr.

Obě znesvářené strany se naposledy sešly v neděli a rozešly se kvůli neshodám o omezení smluv hráčů. Těm se také nelíbí, že vedení ligy chce snížit podíl hokejistů na výnosu z NHL z dosavadních 57 procent na 50 procent. I přes patovou situaci prý Daly věří, že celá sezóna zrušená nebude. "Doufám, že ne," řekl.

Momentálně je ale nepravděpodobné, že by NHL začala 1. prosince a základní část měla 68 zápasů, o čemž se v minulých týdnech spekulovalo. Zámořská media předpokládají, že v příštích dnech bude formálně zrušeno i Utkání hvězd NHL, které se má konat 27. ledna v Columbusu.

Čas na jednání ale ještě stále je. Při předchozí výluce v sezóně 2004/05 byl celý ročník oficiálně zrušen 16. února. V sezóně 1994/95 obě strany podmínky kolektivní smlouvy podepsaly 11. února a základní část pak měla 48 zápasů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..