Rubriky:

NHL

Myslel jsem si, že už je start NHL hodně blízko, přiznal zklamaně Polák

8. prosince 2012 11:09 - Praha

Krach jednání o nové kolektivní smlouvě mezi majiteli klubů NHL a hráči zaskočil i některé české hokejisty, kteří během výluky působí v extralize. Jiní prý měli náznaky, že dohoda není zdaleka hotová. Podle Jaromíra Jágra je na celé situaci nejhorší nejistota.

 

Kateřina Šulová, ČTK

"Ze začátku to vypadalo super. Agent mi ještě v noci ze čtvrtka na pátek posílal smsky, že by se mohli domluvit. Deset minut potom bohužel dostal náš zástupce na záznamník zprávu, že odjíždí, že se nedomluvili a že si nedomluvili ani další termín. Nevím, co se stalo a proč se to stalo. Myslel jsem si, že už to je hodně blízko," řekl obránce St. Louis Roman Polák, který hraje za Vítkovice.

Frolíka to už nepřekvapilo

Chomutovský útočník Michael Frolík naopak přiznal, že věděl, že obě strany ještě nevyřešily dva důležité body smlouvy. I on měl informace od svého zámořského agenta. "Psal mi, že jsou tam dva velké problémy, které se musí vyřešit a zase to nedopadlo. Už mě to ani nepřekvapuje, je to pořád stejné. Jsou tam pozitivní dny a pak se to otočí. Je to škoda," uvedl hráč Chicaga.

Spornými body byly podle všeho zůstávají pětileté omezení délky smluv, které požadují majitelé klubů, a dorovnání hráčských platů postižených snížením podílu hokejistů na příjmech NHL z 57 na 50 procent.

"Myslím si, že by se to mohlo vyřešit. Mohlo by to dopadnout a ještě se to rozjet. Záleží, jestli a kdy se spolu budou bavit, jestli počkají po Vánocích. Ale začátkem ledna se to musí rozjet, jinak už pak, myslím, zruší celý ročník," řekl Polák.

V rychlou dohodu doufá i Frolík. "Jsme natěšení, že už to začne. Bavíme se o tom s klukama a pak se to obrátí. Nedá se s tím nic dělat," řekl.

Jágra navíc zatěžuje vlastnictví klubu

Podle největší české hvězdy Jaromíra Jágra je nejhorší nejistota. "Nevíte, jakým způsobem se máte připravovat. Jestli brzy poletíte, nebo tady zůstanete. Zda balit, nebo nebalit. To je pro mě momentálně to nejhorší. Jakmile se podepíše dohoda, do tří dnů musíte být na místě. To není jednoduché," uvedl Jágr, který je navíc majitelem Kladna a stará se i o chod klubu. "Kdybych byl jen hráč, je to v pohodě. Mám kolem toho spoustu dalších věcí a běhání," uvedl a nejproduktivnější Evropan v historii NHL.

Hanzal se v tom nechce šťourat

Útočník Martin Hanzal se na začátku výluky účastnil telekonference hráčů, teď se spíše věnuje zápasům Českých Budějovic, informace ale aktivně získává. "Mluvil jsem se Shanem Doanem, který se zúčastnil posledního mítinku. Moje informace jsou takové, že jednání zkrachovalo, ale nechtěl bych se v tom příliš šťourat. Teď se budeme připravovat na sobotní nebo nedělní mítink. Naděje, že NHL začne, je asi stejná jako na začátku výluky. To je můj názor, ale všechno se může otočit během týdne," dodal Hanzal, který ve Phoenixu zastává funkci asistenta kapitána.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..