Rubriky:

NHL

NHL a NHLPA se sejdou znovu v úterý. Hráčská unie přišla na jednání s protinávrhem

1. ledna 2013 11:15 - New York

Zástupci hráčské unie NHLPA přednesli během silvestrového jednání v New Yorku protinávrh k téměř třísetstránkovému materiálu, který v pátek představila NHL. Odpověď vedení ligy se očekává v úterý. Oběma stranám už nezbývá na smír příliš mnoho času, na záchranu alespoň zkrácené sezóny zámořské soutěže zbývají přibližně dva týdny.

 

David Duprey, ČTK/AP

Hráčská unie se s představiteli ligy sešla v pondělí poprvé od 13. prosince. Jednání předcházely zhruba dvoudenní konzultace týkající se návrhu, který NHL předložila v pátek.

"Jejich odpověď byla ucelená a zahrnovala všechny záležitosti, které jsme přednesli my. Probereme to a budeme je v úterý kontaktovat," řekl komisionář NHL Gary Bettman. Zároveň potvrdil, že nejzazší termín pro začátek sezóny o 48 zápasech je 19. ledna.

Výkonný šéf NHLPA Donald Fehr odmítl specifikovat, jak přesně unie na návrh NHL reagovala. "Prostě jsme jim odpověděli, oni se nás zeptali na pár otázek a my jim je vysvětlovali," popsal Fehr pondělní jednání.

NHL by souhlasila se smlouvami na šest let

Podle neoficiálních informací chtějí představitelé NHL desetiletou kolektivní smlouvu. Ve svém návrhu například ustoupili od požadavku maximálně pětiletých hráčských kontraktů a souhlasili by se smlouvami na šest let (na sedm, pokud by se hráč upsal svému dosavadnímu klubu).

Zároveň by akceptovali až desetiprocentní výkyvy ve výši platu v době trvání kontraktu, přičemž dříve trvali na pěti procentech. Navíc by měly kluby možnost vykoupit jednu smlouvu s tím, že by se suma nepočítala do platového stropu. Ten by měl pro ročník 2013/14 činit 60 miliónů dolarů.

Od začátku výluky v polovině září už sezóna přišla o více než polovinu plánovaných zápasů, jež jsou zrušeny do 14. ledna. NHL je jedinou severoamerickou profesionální soutěží, která kvůli pracovním sporům nehrála celou jednu sezónu. To se stalo při předchozí výluce v ročníku 2004/05. Deset let předtím se obě strany v lednu 1995 nakonec dohodly a hokejisté absolvovali zkrácenou sezónu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..