Rubriky:

NHL

Hráčská asociace NHLPA schválila kolektivní smlouvu

13. ledna 2013 00:35 - New York

Hráčská asociace NHLPA odsouhlasila v hlasování hokejistů novou desetiletou kolektivní smlouvu. Následovala tak středeční krok majitelů klubů. V neděli tak mohou začít přípravné kempy a v sobotu 19. ledna zkrácený ročník NHL. Uvedly to oficiální internetové stránky NHL i NHLPA.

 

Larry MacDougal, ČTK/AP

Hlasování hráčů začalo ve čtvrtek večer a bylo na něj vymezeno 36 hodin. Tajná elektronická volba skončila v sobotu ve 14:00 SEČ. K ratifikaci dohody ji musely schválit dvě třetiny z více než 700 hráčů.

Posledním krokem po souhlasu obou stran je písemné uzavření Memoranda o porozumění, které by mělo být podepsáno ještě během víkendu. Bude zatím nahrazovat samotnou kolektivní smlouvu, která má být hotová do konce února. Dokument, který bude mít několik set stránek, budou ještě příští měsíc zástupci NHL a NHLPA dokončovat. Vyhradí si na to deset dnů.

Po uzavření memoranda už mohou kluby provádět transakce, podepisovat smlouvy, začnou oficiálně tréninkové kempy. Také bude zveřejněn rozpis zkráceného ročníku, v němž každý klub sehraje v základní části po 48 zápasech.

Výluku v NHL po 113 dnech fakticky ukončila dohoda z nedělního rána, kdy vedení NHL s NHLPA našlo po dlouhých jednáních společnou řeč.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..