Dallas s Jágrem vyšel v Minnesotě střelecky naprázdno. Hemský přispěl gólem a nájezdem k obratu Oilers

Hokejisté Minnesoty porazili na domácím ledě Dallas 1:0. Hrdinou duelu se stal gólman Josh Harding, který zlikvidoval všech 24 pokusů soupeře. Po famózním představení proti Phoenixu se Jaromír Jágr tentokrát střelecky neprosadil. Navíc právě při jeho vyloučení rozhodl duel Zach Parise, který dělovkou překonal brankáře Nilstorpa a radoval se tak z první trefy v dresu Wild. Premiérový gól v sezóně si v barvách San Jose připsal Martin Havlát a i díky jeho zásahu zvítězili Žraloci v Calgary 4:1. Dařilo se také Aleši Hemskému z Edmontonu, jenž přispěl gólem k obratu Oilers ve Vancouveru.

Jaromír Jágr z Dallasu se v utkání proti Minnesotě střelecky neprosadil.

Divočáci v úvodu zápasu svého protivníka přestříleli a za nápor byli po zásluze odměněni. V 7. minutě putoval na trestnou lavici Goligoski a domácí měli výhodu první početní výhody v utkání. Poměr sil na hřišti se sice o sedm sekund později srovnal, když dvě minuty obdržel domácí Sutter, nicméně za držení Brodziaka byl o dalších devětadvacet vteřin poté vyloučen Jágr a Minnesota měla výhodu přesilovky čtyři na tři, kterou současně s příchodem Goligoskiho na led využila. Parise si vyměnil kotouč s Bouchardem a dělovkou rozvlnil síť.

Dallas si největší šanci na vyrovnání vytvořil v samotném závěru, Whitneyho ale vychytal Harding a Minnesota už těsný náskok udržela. Jaromír Jágr strávil na ledě osmnáct minut a vyslal na bránu tři střely. Největší příležitost měl hvězdný křídelník v 16. minutě první třetiny, kdy nebezpečně dorážel pokus Erikssona, gólmanovi Wild však pomohl obránce Gilbert, jenž puk zablokoval.

Premiérová Havlátova trefa v sezóně

Calgary bez zraněného Romana Červenky a z rodinných důvodů absentujícího Jiřího Hudlera vedlo nad San Jose po přesilovkové trefě Stempniaka. Dalších branek v síti hostujícího brankáře Niemiho se ale příznivci Flames už nedočkali, naopak Žraloci v prostřední dvacetiminutovce otočili výsledek. Ve 34. minutě nejprve vyrovnal Marleau, vzápětí z dorážky skóroval Havlát a krátce před druhou přestávkou upravil Marleau svým druhým gólem v utkání na 3:1 pro Sharks.

Hosté v závěrečné části hlídali vedení a minutu před koncem dva body definitivně pojistili. V početní výhodě zpečetil výsledek Boyle.

Hemský pomohl Edmontonu k výhře

V zápasech hraných v noci na pondělí dal o sobě pořádně vědět i Aleš Hemský, který vydatně přispěl k bodovému zisku Edmontonu. Olejáři prohrávali ve Vancouveru o dvě branky, na konci prostřední dvacetiminutovky ovšem zařídil kontaktní gól Eberle a v 55. minutě poslal duel do prodloužení právě pardubický odchovanec. Gagner mu v přesilovce předal ve středním pásmu puk, Hemský vtrhl do třetiny jako uragán a křížnou střelou na vyrážečku nedal Luongovi v kleci žádnou šanci.

V nastaveném čase gól nepadl a napínavé střetnutí tak musely rozřešit až samostatné nájezdy. Domácí Edler s Burrowsem neuspěli, za to hosté měli přesnější mušku. Nejdříve zamířil do černého bekhendem Gagner a celý zápas pak ukončil ve druhé sérii Hemský.

Hanzal skóroval, porážku Coyotes ale neodvrátil

Kojoti z Phoenixu se ani ve druhém utkání zkráceného ročníku zámořské soutěže nedočkali výhry. Po porážce v Dallasu nestačili před vlastním publikem na Chicago. K triumfu Blackhawks 6:4 přispěl dvěma přihrávkami Michal Rozsíval. Porážce arizonského celku nezabránil český forvard Martin Hanzal, jenž jednou skóroval.

Vokoun vychytal výhru Penguins

Oproti sobotnímu duelu ve Philadelphii se do branky Pittsburghu postavil v souboji proti New Yorku Rangers Tomáš Vokoun a dovedl svůj tým k vítězství 6:3. Mužstvo z Manhattanu ho dokázalo třikrát překonat, karlovarského rodáka to ale tolik mrzet nemuselo. Tučňáci totiž hned šestkrát dopravili puk do sítě Jezdců a i ve svém druhém venkovním zápase se těšili z plného bodového zisku. Třemi asistencemi se blýskl Rus Jevgenij Malkin.

Skvělý Vanek

V zápase mezi Buffalem a Philadelphií zářil útočník Thomas Vanek, který byl u všech pěti branek Sabres. Devětadvacetiletý Rakušan se dvakrát trefil, k tomu přidal tři nahrávky a podle očekávání byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Díky jeho produktivitě zdolaly Šavle protivníka 5:2.

Výsledk nedělních zápasů NHL
Buffalo - Philadelphia 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky: 36. a 60. Vanek, 12. Ott, 55. Myers, 57. Hodgson - 23. Couturier (Voráček), 25. C. Giroux. Střely na branku: 41:29. Diváci: 19 070.
Calgary - San Jose 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 13. Stempniak - 34. a 39. Marleau, 36. Havlát, 59. D. Boyle. Střely na branku: 32:29. Diváci: 19 289.
NY Rangers - Pittsburgh 3:6 (1:3, 0:1, 2:2)
Branky: 10. Callahan, 47. Pyatt, 55. R. Nash - 2. a 46. J. Neal, 16. Kennedy, 19. Niskanen, 30. Dupuis, 59. Letang. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celé utkání, inkasoval tři góly ze 34 střel a úspěšnost zásahů měl 91,18 procenta. Střely na branku: 34:39. Diváci: 17 200.
Minnesota - Dallas 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 9. Parise. Střely na branku: 32:24. Diváci: 18 296.
Vancouver - Edmonton 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 11. Edler, 35. Kassian - 40. Eberle, 55. Hemský, rozhodující sam. nájezd Gagner. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18 910.
Phoenix - Chicago 4:6 (1:1, 1:3, 2:2)
Branky: 4. Moss, 26. Vermette, 45. Hanzal, 46. Doan - 38. a 41. Hossa (na první Rozsíval), 11. a 46. Bolland , 30. Sharp, 39. Stalberg (Rozsíval). Střely na branku: 29:31. Diváci: 17 363.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39