Gáborík a Sullivan zaznamenali hattrick. Pittsburgh bez Vokouna podlehl Torontu

New York

Hokejisté New Yorku Rangers porazili v kanadsko-americké NHL v noci na čtvrtek Boston 4:3 po prodloužení, když se hattrickem blýskl slovenský útočník Marián Gáborík. Tři góly zaznamenal také křídelník Phoenixu Steve Sullivan, Kojoti díky jeho produktivitě zdolali Columbus 5:1. V bráně Pittsburghu dostal před Tomášem Vokounem v duelu proti Torontu přednost Kanaďan Marc-Andre Fleury a Tučňáci podlehli doma soupeři 2:5. Dva body si připsal do tabulky Vancouver, který udolal Calgary 3:2 po samostatných nájezdech.

Marián Gáborík střílí gól do sítě Bostonu.

Jezdci zahájili utkání proti Medvědům výtečně. Zásluhou Gáboríka vedli o dvě branky. Jenže hosté se vrátili zpět do zápasu. Na začátku prostřední dvacetiminutovky se trefil Marchand a ve 33. minutě srovnal po Krejčího asistenci Lucic.

Tým z Manhattonu bleskurychle zareagoval a Pyatt zařídil domácím opět vedení. Přesto se Rangers výhry v normální hrací době nedočkali. Necelých pět minut před třetí sirénou poslal napínavý souboj do prodloužení Horton.

To ukončil po sedmadvaceti sekundách Gáborík, který tak zkompletoval svůj čtrnáctý hattrick v NHL.

Skvělý Sullivan

Tři góly vstřelil rovněž Steve Sullivan z Phoenixu. Coyotes sice od 26. minuty prohrávali po zásahu Ťutina, stav ale ještě do druhé přestávky otočili a v závěrečné části náskok ještě navýšili. Arizonský celek se tak radoval z prvního vítězství v sezóně.

Penguins podlehli Torontu

Do brány Pittsburghu se tentokrát nepostavil Tomáš Vokoun a Penguins nestačili na Toronto. Javorové listy nasměrovaly k výhře dva góly nové posily z Philadelphie Van Riemsdyka, jenž si navíc připsal i jednu přihrávku. Tři asistence zaznamenal obránce Nikolaj Kuljomin. Porážku pensylvanského mužstva neodvrátily ani premiérové trefy Malkina a Crosbyho v sezóně.

Canucks zlomili soupeře v nájezdech

Calgary stále bez českých forvardů Jiřího Hudlera a Romana Červenky vydolovalo na ledě Vancouveru bod. Canucks udolali protivníka až po samostatných nájezdech. Rozhodující exekuci provedl v páté sérii Zack Kassian, jenž si dal krásný dárek ke svým dnešním narozeninám. V sestavě hostů chyběl útočník Roman Horák, který byl odeslán na farmu do Abbotsfordu.

NHL:
Pittsburgh - Toronto 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Branky: 19. Malkin, 28. Crosby - 27. a 35. Van Riemsdyk, 24. MacArthur, 46. Grabovskij, 59. Bozak.
New York Rangers - Boston 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 5., 7. a 61. Gáborík, 34. Pyatt - 22. Marchand, 33. Lucic (Krejčí), 56. Horton.
Phoenix - Columbus 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky: 28., 45. a 51. Sullivan, 36. a 56. Ekman-Larsson - 26. Ťutin.
Vancouver - Calgary 3:2 po sam. náj. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 27. a rozh. nájezd Kassian, 29. Raymond - 32. Tanguay, 37. Bäcklund.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39