NHL

Dallas ztratil s Chicagem dvougólový náskok a Jágr nedohrál. Prý nic vážného...

25. ledna 2013 06:18 - Dallas
(Aktualizováno: 25. ledna 2013 08:48)

Druhý domácí zápas a s ním otázka večera: předvede Jaromír Jágr stejnou show jako při své dallaské premiéře proti Phoenixu? Dvěma góly a dvěma asistencemi naladil fanoušky i média, takže některé texaské rozhlasové stanice zvaly na duel s Chicagem sloganem: Přijďte se podívat, co převede Jaromír Jágr. Jenže závěr večera měl pro domácí nepříjemnou pointu. Český čtyřicátník nedohrál a hokejisté Hvězd prohráli 2:3 v prodloužení.

Profimedia.cz

American Airlines Arena se zdála naplněná až po strop, na hokej se do ní vejde 18 tisíc diváků, ale atmosféra se přesto nedá srovnávat s velkými halami na východním pobřeží. Ve Philadelphii to „žilo" nepoměrně víc, nemluvě o Montrealu, kam nedávno na tréninkový duel červených proti bílým přišlo 21 273 diváků...

Předzápasová show je ale propracovaná do posledního detailu. Dallaský klub letos slaví 20 let od svého vzniku a tak se divákům připomínají slavná jména minulých let: Hatcher, Zubov, Nieuwendyk, Hull či Belfour, jejichž portréty na kostce nad ledem vzápětí střídají současné idoly texaského publika- Eriksson, Morrow a také Jamie Benn, o jehož novém kontraktu se diváci dozvěděli v polovině druhé třetině a žhavou novinku odměnili největším aplausem večera.

Jágrovy momenty proti Chicagu
19:01 - Je vyloučen za hákování, na trestné lavici ale truchlit nemusí. Vteřinu před koncem třetiny v oslabení otevírá skóre Loui Eriksson.
23:53 - Měl asi nejblíž ke gólu, od levého kruhu vypálil zápěstím na Crawforda, který s námahou vyrazil mimo tyče Blackhawks. 668. trefu kariéry, kterou v historické tabulce střelců NHL vyrovná výkon desátého Luka Robitaillea si schoval na příště.
50:08 - Až v tomto čase hrál Dallas první přesilovku. Elitní komando ale nic nevymyslelo a Jágr si jel po minutě marných pokusů proniknout do pásma sednout na střídačku. V tu chvíli už něco nehrálo. Nakonec se údaj v kolonce č. 68 o odehraném čase na ledě zastavil na čísle 13:16.

Něco je ale stále stejné jako v sezóně 1998/99, kdy Dallas získal Stanley Cup. Fanoušci si při zpěvu americké hymny nadále s chutí dvakrát zakřičí hromové „Stars!" a ohlas má i výzva Don't mess with Texas! aneb Nezahrávejte si s Texasem...

Hráči Stars tento apel chtěli naplnit do posledního písmene. Chicago přijelo s bilancí nejlepšího, nejproduktivnějšího a také neporaženého týmu. Ale v Dallasu narazilo na těžkého oponenta, kterému navíc fantasticky zachytal Kari Lehtonen. Když domácí viděli, jak finský gólman přivádí do stavu zoufalého úžasu Kanea, Hossu i Toewse, mohli si víc dovolit i v ofenzívě.

Vedení se ale ujal dokonce v oslabení, poté co Erikssonův výpad skončil za brankovou čárou Chicaga 1,4 vteřiny před koncem první třetiny. I v prostřední třetině Blackhawks tvořili hru a sedmnáctkrát pálili na Lehtonena. Jenže Dallas byl daleko efektivnější. Garbutt se natlačil do šance, byl faulován, trestné střílení ale blafákem neproměnil. V polovině druhé třetiny však slavila triumf zkušenost Raye Whitneyho, který měl před Crawfordem trochu času navíc a přetvořil ho do efektního gólu.

Jágr v péči lékařů, prý nejde o nic vážného

Do hry ovšem vrátil Chicago v přesilovce nešťastný vlastenec bránícího Trevora Daleyho. Blackhawks pak ve třetí třetině vytvořili obrovský tlak a výsledkem byla vyrovnávací rána Toewse.

Opticky se v tu chvíli zdálo, že s Jágrem není něco v pořádku. Z jeho hry se vytratila jiskra, brzy střídal a nakonec už v prodloužení ani nebyl na ledě. Poslední slovo tak měl chicagský Marián Hossa a fanoušci Dallasu šli zklamaně domů.

A Jágr? Po zápase byl v péči lékařů. Chlapíci z PR klubu nasadili starostlivé výrazy, ale kouč Glen Gulutzan na tiskovce stroze oznámil: „Nemyslím, že to bude něco vážného..." A tak se mohlo jen spekulovat. Že by zase třísla? Jágra se ujmul lékařský tým a jasněji má být na dnešním tréninku Stars, který začíná v 18.30 hodin SEČ.

Voráček vstřelil vítězný gól Philadelphie

První výhry v letošní sezóně NHL se po třech porážkách dočkali hokejisté Philadelphie, kteří i díky trefě českého útočníka Jakuba Voráčka porazili 2:1 New York Rangers. Voráček, který během výluky oblékal dres pražského Lva, se trefil v 36. minutě v přesilové hře, když dorazil puk do odkryté branky. Philadelphia v té chvíli vedla o dva góly, a přestože hosté stihli ve třetí třetině ještě snížit, na výhře Flyers se už nic nezměnilo.

Povedený večer prožili čeští hokejisté ve službách Colorada. "Lavina" doma nastřílela čtyři góly Columbusu a Češi měli prsty ve třech z nich. Obránce Jan Hejda už po 50 sekundách přihrával u gólu Parenteaua, útočník Milan Hejduk zase asistoval u druhé a třetí trefy domácích.

Hokejisté Washingtonu zůstávají v nové sezóně stále bez bodu. Hráči Capitals, jejichž branku střežil český gólman Michal Neuvirth, ve čtvrtečním duelu prohráli s Montrealem 1:4. Canadiens vstřelili všechny góly ve druhé třetině, skóre zápasu otevřel ve 24. minutě v přesilové hře Tomáš Plekanec.

Stoprocentní bilanci si vedle Chicaga drží Senátoři z Ottawy, kteří porazili Floridu 3:1 a připsali si třetí vítězství. Úvodní gól zápasu sice vstřelil v 9. minutě v přesilové hře český útočník ve službách Panterů Tomáš Fleischmann, jenže pak už skórovali pouze domácí. Velký obrat předvedli Žraloci ze San Jose, kteří po dvou inkasovaných gólech v úvodu třetí třetiny prohrávali s Phoenixem 1:3. Čtyřmi góly během závěrečných jedenácti minut však skóre otočili a zvítězili 5:3.

Jednou trefou přispěl k jejich výhře Martin Havlát, který v 54. minutě vyrovnal na 3:3. V dresu Kojotů naopak už podruhé za sebou chyběli kvůli zranění Martin Hanzal a Rostislav Klesla.

Výsledky NHL:
Toronto - NY Islanders 4:7 (3:1, 0:2, 1:4)
Branky: 3. Gunnarsson, 10. Kadri, 13. Grabovskij, 58. Frattin - 9. a 52. Moulson, 44. a 59. Grabner, 32. Streit, 34. Boyes, 45. Aucoin. Střely na branku: 43:34. Diváci: 19.125.
Philadelphia - New York Rangers 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 32. Simmonds, 36. Voráček - 42. Pyatt. Střely na branku: 33:19. Diváci: 19.596.
Washington - Montreal 1:4 (0:0, 0:4, 1:0)
Branky: 58. Crabb - 24. Plekanec, 25. Markov, 29. Gionta, 39. Gorges. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 22 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 81,8 procenta. Střely na branku: 31:22. Diváci: 18.506
Carolina - Buffalo 6:3 (0:0, 4:2, 2:1)
Branky: 35., 50. a 59. E. Staal, 22. a 34. Skinner, 25. Faulk - 31. a 47. Pominville, 29. Hodgson. Střely na branku: 38:33. Diváci: 18.081.
St. Louis - Nashville 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Oshie, 30. Berglund z trest. střílení, 50. Tarasenko (Sobotka). Střely na branku: 24:13. Diváci: 16.047.
Dallas - Chicago 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 20. Eriksson, 31. Whitney - 36. Sharp, 55. Toews, 62. Hossa. Střely na branku: 23:41. Diváci: 17.868.
Florida - Ottawa 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Fleischmann - 12. Phillips, 29. Karlsson, 59. Spezza (M. Michálek). Střely na branku: 26:37. Diváci: 15.634.
San Jose - Phoenix 5:3 (1:0, 0:1, 4:2)
Branky: 50. a 59. Marleau, 20. Couture, 54. Havlát, 60. J. Thornton - 28. Sullivan (Vrbata), 46. Vermette, 48. Korpikoski. Střely na branku: 35:35. Diváci: 17.562.
Colorado - Columbus 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 13. a 59. Duchene (na první Hejduk), 1. Parenteau (Hejda), 45. Mitchell (Hejduk). Střely na branku: 28:33. Diváci: 14.325.
Edmonton - Los Angeles 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 60. Jakupov, 64. Gagner - 34. Carter. Střely na branku: 39:31. Diváci: 16.839.

1 Vancouver 48 127:121 59
2 Minnesota 48 122:127 55
3 Edmonton 48 125:134 45
4 Calgary 48 128:160 42
5 Colorado 48 116:152 39