Dallas ztratil s Chicagem dvougólový náskok a Jágr nedohrál. Prý nic vážného...

Dallas

Druhý domácí zápas a s ním otázka večera: předvede Jaromír Jágr stejnou show jako při své dallaské premiéře proti Phoenixu? Dvěma góly a dvěma asistencemi naladil fanoušky i média, takže některé texaské rozhlasové stanice zvaly na duel s Chicagem sloganem: Přijďte se podívat, co převede Jaromír Jágr. Jenže závěr večera měl pro domácí nepříjemnou pointu. Český čtyřicátník nedohrál a hokejisté Hvězd prohráli 2:3 v prodloužení.

Jaromír Jágr v utkání s Chicagem příliš nezářil, kvůli zranění navíc ani nedohrál.

American Airlines Arena se zdála naplněná až po strop, na hokej se do ní vejde 18 tisíc diváků, ale atmosféra se přesto nedá srovnávat s velkými halami na východním pobřeží. Ve Philadelphii to „žilo" nepoměrně víc, nemluvě o Montrealu, kam nedávno na tréninkový duel červených proti bílým přišlo 21 273 diváků...

Předzápasová show je ale propracovaná do posledního detailu. Dallaský klub letos slaví 20 let od svého vzniku a tak se divákům připomínají slavná jména minulých let: Hatcher, Zubov, Nieuwendyk, Hull či Belfour, jejichž portréty na kostce nad ledem vzápětí střídají současné idoly texaského publika- Eriksson, Morrow a také Jamie Benn, o jehož novém kontraktu se diváci dozvěděli v polovině druhé třetině a žhavou novinku odměnili největším aplausem večera.

Jágrovy momenty proti Chicagu
19:01 - Je vyloučen za hákování, na trestné lavici ale truchlit nemusí. Vteřinu před koncem třetiny v oslabení otevírá skóre Loui Eriksson.
23:53 - Měl asi nejblíž ke gólu, od levého kruhu vypálil zápěstím na Crawforda, který s námahou vyrazil mimo tyče Blackhawks. 668. trefu kariéry, kterou v historické tabulce střelců NHL vyrovná výkon desátého Luka Robitaillea si schoval na příště.
50:08 - Až v tomto čase hrál Dallas první přesilovku. Elitní komando ale nic nevymyslelo a Jágr si jel po minutě marných pokusů proniknout do pásma sednout na střídačku. V tu chvíli už něco nehrálo. Nakonec se údaj v kolonce č. 68 o odehraném čase na ledě zastavil na čísle 13:16.

Něco je ale stále stejné jako v sezóně 1998/99, kdy Dallas získal Stanley Cup. Fanoušci si při zpěvu americké hymny nadále s chutí dvakrát zakřičí hromové „Stars!" a ohlas má i výzva Don't mess with Texas! aneb Nezahrávejte si s Texasem...

Hráči Stars tento apel chtěli naplnit do posledního písmene. Chicago přijelo s bilancí nejlepšího, nejproduktivnějšího a také neporaženého týmu. Ale v Dallasu narazilo na těžkého oponenta, kterému navíc fantasticky zachytal Kari Lehtonen. Když domácí viděli, jak finský gólman přivádí do stavu zoufalého úžasu Kanea, Hossu i Toewse, mohli si víc dovolit i v ofenzívě.

Vedení se ale ujal dokonce v oslabení, poté co Erikssonův výpad skončil za brankovou čárou Chicaga 1,4 vteřiny před koncem první třetiny. I v prostřední třetině Blackhawks tvořili hru a sedmnáctkrát pálili na Lehtonena. Jenže Dallas byl daleko efektivnější. Garbutt se natlačil do šance, byl faulován, trestné střílení ale blafákem neproměnil. V polovině druhé třetiny však slavila triumf zkušenost Raye Whitneyho, který měl před Crawfordem trochu času navíc a přetvořil ho do efektního gólu.

Jágr v péči lékařů, prý nejde o nic vážného

Do hry ovšem vrátil Chicago v přesilovce nešťastný vlastenec bránícího Trevora Daleyho. Blackhawks pak ve třetí třetině vytvořili obrovský tlak a výsledkem byla vyrovnávací rána Toewse.

Opticky se v tu chvíli zdálo, že s Jágrem není něco v pořádku. Z jeho hry se vytratila jiskra, brzy střídal a nakonec už v prodloužení ani nebyl na ledě. Poslední slovo tak měl chicagský Marián Hossa a fanoušci Dallasu šli zklamaně domů.

A Jágr? Po zápase byl v péči lékařů. Chlapíci z PR klubu nasadili starostlivé výrazy, ale kouč Glen Gulutzan na tiskovce stroze oznámil: „Nemyslím, že to bude něco vážného..." A tak se mohlo jen spekulovat. Že by zase třísla? Jágra se ujmul lékařský tým a jasněji má být na dnešním tréninku Stars, který začíná v 18.30 hodin SEČ.

Voráček vstřelil vítězný gól Philadelphie

První výhry v letošní sezóně NHL se po třech porážkách dočkali hokejisté Philadelphie, kteří i díky trefě českého útočníka Jakuba Voráčka porazili 2:1 New York Rangers. Voráček, který během výluky oblékal dres pražského Lva, se trefil v 36. minutě v přesilové hře, když dorazil puk do odkryté branky. Philadelphia v té chvíli vedla o dva góly, a přestože hosté stihli ve třetí třetině ještě snížit, na výhře Flyers se už nic nezměnilo.

Povedený večer prožili čeští hokejisté ve službách Colorada. "Lavina" doma nastřílela čtyři góly Columbusu a Češi měli prsty ve třech z nich. Obránce Jan Hejda už po 50 sekundách přihrával u gólu Parenteaua, útočník Milan Hejduk zase asistoval u druhé a třetí trefy domácích.

Hokejisté Washingtonu zůstávají v nové sezóně stále bez bodu. Hráči Capitals, jejichž branku střežil český gólman Michal Neuvirth, ve čtvrtečním duelu prohráli s Montrealem 1:4. Canadiens vstřelili všechny góly ve druhé třetině, skóre zápasu otevřel ve 24. minutě v přesilové hře Tomáš Plekanec.

Stoprocentní bilanci si vedle Chicaga drží Senátoři z Ottawy, kteří porazili Floridu 3:1 a připsali si třetí vítězství. Úvodní gól zápasu sice vstřelil v 9. minutě v přesilové hře český útočník ve službách Panterů Tomáš Fleischmann, jenže pak už skórovali pouze domácí. Velký obrat předvedli Žraloci ze San Jose, kteří po dvou inkasovaných gólech v úvodu třetí třetiny prohrávali s Phoenixem 1:3. Čtyřmi góly během závěrečných jedenácti minut však skóre otočili a zvítězili 5:3.

Jednou trefou přispěl k jejich výhře Martin Havlát, který v 54. minutě vyrovnal na 3:3. V dresu Kojotů naopak už podruhé za sebou chyběli kvůli zranění Martin Hanzal a Rostislav Klesla.

Výsledky NHL:
Toronto - NY Islanders 4:7 (3:1, 0:2, 1:4)
Branky: 3. Gunnarsson, 10. Kadri, 13. Grabovskij, 58. Frattin - 9. a 52. Moulson, 44. a 59. Grabner, 32. Streit, 34. Boyes, 45. Aucoin. Střely na branku: 43:34. Diváci: 19.125.
Philadelphia - New York Rangers 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 32. Simmonds, 36. Voráček - 42. Pyatt. Střely na branku: 33:19. Diváci: 19.596.
Washington - Montreal 1:4 (0:0, 0:4, 1:0)
Branky: 58. Crabb - 24. Plekanec, 25. Markov, 29. Gionta, 39. Gorges. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 22 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 81,8 procenta. Střely na branku: 31:22. Diváci: 18.506
Carolina - Buffalo 6:3 (0:0, 4:2, 2:1)
Branky: 35., 50. a 59. E. Staal, 22. a 34. Skinner, 25. Faulk - 31. a 47. Pominville, 29. Hodgson. Střely na branku: 38:33. Diváci: 18.081.
St. Louis - Nashville 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Oshie, 30. Berglund z trest. střílení, 50. Tarasenko (Sobotka). Střely na branku: 24:13. Diváci: 16.047.
Dallas - Chicago 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 20. Eriksson, 31. Whitney - 36. Sharp, 55. Toews, 62. Hossa. Střely na branku: 23:41. Diváci: 17.868.
Florida - Ottawa 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Fleischmann - 12. Phillips, 29. Karlsson, 59. Spezza (M. Michálek). Střely na branku: 26:37. Diváci: 15.634.
San Jose - Phoenix 5:3 (1:0, 0:1, 4:2)
Branky: 50. a 59. Marleau, 20. Couture, 54. Havlát, 60. J. Thornton - 28. Sullivan (Vrbata), 46. Vermette, 48. Korpikoski. Střely na branku: 35:35. Diváci: 17.562.
Colorado - Columbus 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 13. a 59. Duchene (na první Hejduk), 1. Parenteau (Hejda), 45. Mitchell (Hejduk). Střely na branku: 28:33. Diváci: 14.325.
Edmonton - Los Angeles 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 60. Jakupov, 64. Gagner - 34. Carter. Střely na branku: 39:31. Diváci: 16.839.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39