Strhující souboj! Plekanec vstřelil Pavelcovi vítězný gól, Jágrova asistence jen zmírnila vysokou porážku Dallasu

Montreal

Český hokejový útočník Tomáš Plekanec vyšel z úterního duelu proti brankáři Ondřeji Pavelcovi vítězně. Bývalý kladenský útočník se zasloužil o vítězný gól Montrealu, který doma nakonec přehrál Winnipeg 4:3. Pavelec se v utkání blýskl 22 zákroky. Hokejisté Dallasu podlehli v úterním nočním utkání Detroitu na jeho ledě 1:4, u jediného gólu "Hvězd" asistoval Jaromír Jágr.

Tomáš Plekanec (vlevo) slaví svůj vítězný gól do sítě Winnipegu.

Utkání mezi Montrealem a Winnipegem ani na chvíli nenudilo. Domácí Canadiens si už po patnácti minutách vytvořili slibný dvoubrankový náskok, jenže Winnipeg poté třemi góly otočil skóre ve svůj prospěch a po vyrovnání domácího Colea se o bodech rozhodovalo až v závěrečné třetině. V 46. minutě se během přesilové hry prosadil právě Plekanec, jeho střelu z mezikruží nedokázal jinak dobře chytající Pavelec zneškodnit.

Montrealu, který zvítězil počtvrté za sebou, se daří i díky návratu Andreje Markova, jenž v předchozích dvou letech vynechal pro potíže s koleny značnou část zápasů. Ruský bek už vstřelil čtyři branky a jeho zásluhou se zvedla úspěšnost přesilových her týmu.

"Pamatuji si, že když jsme hráli s Kovym (Alexej Kovaljov) a Markym (Markov), byli jsme v přesilovkách snad dva roky po sobě nejlepší. Teď mi to připadá podobné. Má obrovský vliv na náš tým a nejen v přesilovce," uvedl Plekanec. Do obrany Montrealu se vrátil Tomáš Kaberle, který předchozí duel vynechal poté, co ho na tréninku nešťastně zasáhl kotouč do obličeje.

V duelu mezi Bostonem a New Jersey bodovali tři Češi

Dallas se dostal na ledě Detroitu v druhé třetině do těsného vedení, u trefy Erikssona asistoval také Jaromír Jágr. To však bylo ze strany „Hvězd" všechno a další góly už stříleli pouze domácí. Výhru Detroitu řídilo duo Zetterberg - Dacjuk. První jmenovaný si připsal gól a asistenci, ruský fenomén Dacjuk dvakrát úspěšně přihrával.

Bodovali i další čeští hokejisté. Gól útočníka Ottawy Milana Michálka ze 43. minuty do branky gólmana Washingtonu Michala Neuvirtha přispěl k výhře „Senátorů" 3:2. Český hokejista se trefil podruhé za sebou a zatím v žádném utkání po konci výluky nezůstal bez bodů. Prosadil se také útočník Floridy Tomáš Fleischmann, jeho trefa ale pouze zmírnila porážku Floridy na ledě Tampy Bay 2:5.

Pikantní souboj mezi Bostonem a New Jersey se rozhodoval až v nájezdech, úspěšnější nakonec byli domácí hokejisté. V základní hrací době skončilo utkání 1:1 - u prvního gólu „Medvědů" asistoval David Krejčí, už předtím nahrávali na vedoucí branku Clarksonovi čeští hokejisté Marek Židlický s Patrikem Eliášem. Všichni tři pak zasáhli i do rozstřelu, žádný z Čechů už ale neuspěl.

"Udělali jsme v závěru utkání několik chyb, měli jsme puk kontrolovat lépe," uvedl Eliáš. "Mají urostlé hráče v útoku i v obraně, je těžké si v tom omezeném prostoru vytvořit nějaké šance," dodal český útočník. Boston je s 11 body v čele Východní konference, lépe si v celé soutěži vedou pouze Chicago a San Jose, které zvítězily ve všech šesti utkáních.

Výsledky NHL:
Boston - New Jersey 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 56. Horton (Krejčí), rozhodující sam. nájezd Marchand - 29. Clarkson (Židlický, Eliáš). Střely na branku: 28:26. Diváci: 17.565.
Buffalo - Toronto 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 15. Pominville, 23. Sekera, 48. Grigorenko - 24. a 65. Frattin, 10. McClement, 27. Franson. Střely na branku: 32:24. Diváci: 18.801.
NY Rangers - Philadelphia 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 2. Del Zotto, 32. Callahan - 48. Timonen (Voráček). Střely na branku: 28:27. Diváci: 17.200.
Montreal - Winnipeg 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 9. Bourque, 15. Gallagher, 36. Cole, 46. Plekanec - 17. Wheeler, 24. Antropov, 32. O. Jokinen. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval čtyři branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 84,62 procenta. Střely na branku: 26:21. Diváci: 21.273.
Ottawa - Washington 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Branky: 39. O'Brien, 43. M. Michálek, 58. Gončar - 14. Brouwer, 18. Hendricks. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, inkasoval tři branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Střely na branku: 27:33. Diváci: 19.267.
Pittsburgh - NY Islanders 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Branky: 59. Dupuis - 17. Cizikas, 27. Grabner, 36. Tavares, 38. Moulson. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh 20 minut a neinkasoval žádný gól ze 7 střel. Střely na branku: 38:24. Diváci: 18.567.
Tampa Bay - Florida 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: 12. Stamkos, 13. Conacher, 24. Pyatt, 36. Tyrell, 55. Lecavalier - 12. Mueller, 55. Fleischmann. Střely na branku: 33:28. Diváci: 19.204.
Detroit - Dallas 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 34. a 47. Filppula, 40. Zetterberg, 47. Brunner - 31. Eriksson (Jágr). Střely na branku: 27:26. Diváci: 20.066.
Minnesota - Columbus 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: 10. M. Koivu, 19. Gilbert, 55. Bouchard - 35. Letestu, 48. J. Johnson. Střely na branku: 26:19. Diváci: 17.584.
San Jose - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 10. Pavelski, 58. Couture, rozhodující sam. nájezd Handzuš - 29. Beauchemin, 30. Beleskey. Střely na branku: 18:30. Diváci: 17.562.