Rubriky:

NHL

NHL čeká zřejmě rozhodující jednání

2. prosince 2004 20:59 - TORONTO

Příští čtvrtek se možná rozhodne o osudu zámořské NHL. Hráčská asociace NHLPA udělala vstřícný krok vůči vedení soutěže a navrhla na konec příštího týdne společnou schůzku v Torontu, komisionář ligy Gary Bettman nápad přijal. Hokej v zámoří vinou výluky přišel dosud o více než 300 zápasů i Utkání hvězd.

 

SPORT.cz s použitím REUTERS/Chip East a ČTK/AP

Obě znesvářené strany se naposled oficiálně setkaly 9. září a o týden později majitelé klubů vyhlásili výluku. Aby se mohl odehrát stejně jako před deseti lety ročník NHL alespoň ve zkrácené formě, musí liga začít nejpozději v lednu. Podle expertů je přitom potřeba minimálně měsíc na přípravu rozběhnutí soutěže.

:. ANKETA
Věříte, že se zámořská NHL rozběhne? Hlasujte v anketě na konci článku.

Proto se zdá, že schůzka příští týden definitivně rozhodne o osudu této sezóny. "Tvrdě jsme pracovali na různých řešeních a věříme, že náš nový návrh pomůže k ukončení výluky majitelů a zahájení sezóny NHL," uvedl šéf NHLPA Bob Goodenow v prohlášení.

Výzva ke schůzce přišla jen pár hodin předtím, než se Bettman sešel s generálními manažery třiceti klubů na pracovní večeři, na níž se měly probírat především otázky spojené s přerušením nejslavnější hokejové soutěže.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..