Jágr gólem dorazil Edmonton a usadil se v Top 10 střelců historie NHL! Tlustý zničil Ďábly

Do elitní desítky nejlepších střelců v historii NHL se už prostřílel český hokejista Jaromír Jágr. V noci z úterý na středu pojistil gólem výhru Dallasu nad Edmontonem 4:1, čímž zaznamenal 669. gól v základní části prestižní zámořské soutěže a v historických tabulkách vytlačil z Top 10 Luka Robitaillea.

Jaromír Jágr si hledá střeleckou pozici před gólmanem Devanem Dubnykem z Edmontonu.

Jágr se tak pomalu stává pro Edmonton noční můrou. Minulý týden proti Olejářům rozhodl zápas v prodloužení, tentokrát zlomil odpor soupeře gólem na 3:1 necelých pět minut před koncem zápasu, když šikovnou střelou zápěstím překonal gólmana Dubnyka. Dallas tak porazil Edmonton už pošesté za sebou.

„Záleží jen na nás, jak se nám bude dařit. Nemyslím si, že máme tým na to, abychom mohli hrát hokej nahoru dolů. Jsme dobře šlapající mužstvo s velmi dobrým brankářem. Některé naše zápasy nebudou zrovna pěkné, ale pokud budeme vyhrávat, bude to fajn,"  hodnotil Jágr po vítězství, na které zadělaly dva velmi šťastné góly Brendena Dillona a Eric Nyströma spolu s  pětatřiceti úspěšnými zákroky výtečného brankáře Kariho Lehtonena.

Tlustý dal zase dva góly

Skvěle se dařilo i jinému kladenskému odchovanci Jiřímu Tlustému, jenž dvěma góly rozhodl o vítězství Caroliny na ledě New Jersey 2:4 a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Domácí se sice díky gólu Ilji Kovalčuka po spolupráci Patrikem Eliášem a Markem Židlickým ujali vedení, ale pak už jen dotahovali.

Tlustý za stavu 2:2 ve třetí třetině nejprve skóroval v přesilovce. „Snažil jsem se střílet nahoru, nějak se to ještě odrazilo a skončilo to v bráně. Vždycky chceme jít ostře do třetí třetiny, což bylo tentokrát klíčové. Zdůrazňovali jsme si to v kabině, ani jejich gól na 2:2 nás nerozhodil," pochvaloval si český útočník, který v závěru pojistil výhru gólem do prázdné brány.

Ex-kladenský forvard skóroval dvakrát už při pondělní výhře nad New Yorkem Islanders.

Voráček hvězdou zápasu

První hvězdou zápasu byl vyhlášen útočník Jakub Voráček, jenž dvěma asistencemi přispěl k vítězství Philadelphie nad Winnipegem 3:2.

Nejprve připravil úvodní gól pro Braydena Schenna a ve třetí třetině nahrál na rozhodující trefu Tye McGinna. Z jeho hole už inkasoval gólman Ondřej Pavelec, který sice bojoval s chřipkou, ale ve třetí třetině musel nahradit zraněného Ala Montoyu.

Prosadili se ale i další Češi. David Krejčí v poslední třetině zápasu s New Yorkem Rangers probudil gólem Boston za stavu 0:3 k stíhací jízdě. Medvědi dokázali během závěrečných deseti minut manko smazat, domácí ale nakonec po samostatných nájezdech prohráli. Ani Krejčí při svém pokusu neuspěl.

Z gólu se radoval i floridský Tomáš Fleischmann, který se ale do střeleckého zápisu dostal z velké části díky nešťastné teči Johna Erskinea. Vyrovnanou přestřelku Floridy s Washingtonem v závěru dostal do prodloužení Alexandr Ovečkin a jeho tým si v něm nakonec pojistil výhru 6:5.

Výsledky NHL:
New Jersey - Carolina 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 16. Kovalčuk (Židlický, Eliáš), 42. R. Carter - 48. a 60. Tlustý, 22. J. Jokinen, 39. Dwyer. Střely na branku: 28:25. Diváci: 17.625.
Boston - NY Rangers 3:4 po sam. náj. (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0)
Branky: 49. Krejčí, 59. Horton, 60. Marchand - 11. Hagelin, 29. Stepan, 43. Stralman, rozhodující sam. náj. Callahan. Střely na branku: 40:29. Diváci: 17.565.
Ottawa - Buffalo 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 36. Karlsson (M. Michálek), 38. Condra. Střely na branku: 31:42. Diváci: 18.429.
Tampa Bay - Montreal 3:4 po sam. náj. (0:1, 0:2, 3:0 - 0:0)
Branky: 55. a 59. Hedman, 60. Salo - 20. B. Gionta (Plekanec), 29. Subban, 39. Moen, rozhodující sam. nájezd Desharnais. Střely na branku: 24:34. Diváci: 19.204.
Florida - Washington 5:6 v prodl. (2:1, 2:2, 1:2 - 0:1)
Branky: 29. a 39. Huberdeau, 11. Fleischmann (Kuba), 14. Matthias, 47. Alzner - 5. Ribeiro (Kundrátek), 26. Alzner, 31. Hendricks, 55. Fehr, 58. Ovečkin, 61. Brouwer. Střely na branku: 32:29. Diváci: 15.340.
Winnipeg - Philadelphia 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 15. a 60. Ladd - 9. B. Schenn (Voráček), 18. Timonen, 45. McGinn (Voráček). Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 18 minut, inkasoval jeden gól z 11 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Střely na branku: 26:23. Diváci: 15.004.
Nashville - San Jose 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 63. C. Wilson. Střely na branku: 25:25. Diváci: 17.113.
Chicago - Anaheim 2:3 po sam náj. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 31. Leddy, 31. Saad - 24. Getzlaf, 58. Cogliano, rozhodující sam. nájezd Perry. Střely na branku: 30:31. Diváci: 21.188.
Edmonton - Dallas 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 13. Hall - 25. Dillon, 41 Nyström, 56. Jágr, 58. Garbutt. Střely na branku: 36:29. Diváci: 16.839.
Vancouver - Minnesota 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 12. Bieksa, 30. Hansen - 34. Setoguchi. Střely na branku: 30:26. Diváci: 18.910.