Pittsburgh - Philadelphia 5:6Báječný Voráčkův večer! Hattrickem sťal Pittsburgh s Vokounem v brance

Pittsburgh/Praha

Další skvělý večer prožil ve středečním zápasu zámořské NHL český hokejista Jakub Voráček. Forvard Philadelphie pomohl svému týmu třemi góly k výhře na ledě Pittsburghu 6:5, přičemž vítěznou trefu zaznamenal 1:31 minuty před vypršením normální hrací doby. Třiadvacetiletý rodák z Kladna byl i díky svému premiérovému hattricku v NHL po zásluze vyhlášen první hvězdou zápasu.

Jakub Voráček (vlevo), autor hattricku Philadelphie v duelu proti Pittsburghu, se raduje z gólu se spoluhráči Nicklasem Grossmannem (uprostřed) a Claudem Girouxem.

Jen dva dny poté, co čtyřmi asistencemi přispěl k demolici New Yorku Islanders 7:0, byl Voráček znovu k neudržení. Nejprve v závěru prostřední části svojí čtvrtou trefou v sezóně zlomil do té doby nerozhodný stav 2:2 a po pouhých 18 vteřinách závěrečné dvacetiminutovky navýšil vedení Flyers na dva góly. Tučňáci se nevzdali a dokázali ještě v duelu tradičních rivalů srovnat na 5:5, pak ale znovu vzal vše do svých rukou Voráček.

Voráček: Hattrick? Snad někdy v mládežnickém věku

Zpoza branky nahodil puk, který si Voráčkův krajan a gólman ve službách Penguins Tomáš Vokoun nešťastně srazil za svá záda.  "Někdy se k vám puky odrážejí, jindy ne. Už je to dlouho, co jsem dal hattrick. Myslím, že někdy doma v mládežnickém věku, ale nemohu si vzpomenout," pátral v paměti Voráček, se šesti góly a dvanácti přihrávkami z 18 zápasů  nejproduktivnější hráč Philadelphie v této sezóně.

Divoký zápas plný emocí a osobních soubojů dal vzpomenout na loňský vzájemný duel obou celků v play-off. "Byl to skvělý zápas pro fanoušky, pro hráče, pro všechny. Svou atmosférou jasně připomínal play-off," konstatoval trenér Philadelphie Peter Laviolette.

"Nikdy nevíte, co se v tomhle zápase stane. Je to vždy hokej nahoru dolů a vypadá to, že pokaždé vyhraje ten tým, který dá poslední gól," doplnil kouče Wayne Simmonds, který si připsal tzv. hattrick Gordieho Howea (dal dva góly, na jeden přihrál a popral se s Tannerem Glassem).

Letci už popáté od 18. března loňského roku dokázali vyhrát nad Pittsburghem poté, co v průběhu utkání prohrávali o dva góly. "Vždy máme slabší začátek, ale pak najdeme cestu, jak utkání otočit. S Pittsburghem to jsou prostě památné bitvy. Nevím, jestli tenhle zápas bavil diváky, ale nás hráče určitě ano," řekl s úsměvem další útočník Flyers Claude Giroux.

O vlažném začátku ze strany Philadelphie vypovídá i poměr střel na branku. V průběhu první třetiny vedli Tučňáci na střely 12:2, na jejím konci už to bylo 15:13 ve prospěch Letců. Nakonec oba celky vyslaly na branku 32 pokusů.

Hudlerova asistence nepomohla, Hejduk se zranil

Další dva středeční zápasy takové střelecké hody rozhodně nepřinesly. Jiří Hudler se asistencí podílel na jediném góly Calgary v souboji s Los Angeles Kings, Flames nakonec úřadujícím šampiónům NHL před vlastním publikem podlehli 1:3.

Smůlu měl další český forvard Milan Hejduk. Sedmatřicetiletý kanonýr Colorada s více než tisícovkou zápasů v NHL na kontě kvůli zatím blíže nespecifikovanému zranění nedohrál utkání proti St. Louis, které rozhodl šestnáct sekund před koncem prodloužení David Jones. Hejduk ze zápasu odstoupil již v průběhu první třetiny.

Výsledky středečních zápasů zámořské NHL:
Pittsburgh - Philadelphia 5:6 (2:2, 0:1, 3:3)
Branky: 6. Niskanen, 8. Malkin, 46. Kennedy, 53. Neal, 58. Sutter - 40., 41. a 59. Voráček, 13. a 48. Simmonds, 12. Grossmann. Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh 59 minut, z 32 střel inkasoval 6 gólů a úspěšnost zásahů měl 81,3 procenta. Střely na branku: 32:32. Diváci: 18.650.
Calgary - Los Angeles 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 15. Brodie (Hudler) - 7. Brown, 16. Lewis, 50. J. Carter. Střely na branku: 27:33. Diváci: 19.289.
Colorado - St. Louis 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 65. Jones. Střely na branku: 20:33. Diváci: 14.651.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39