Eliáš s Prospalem pomohli góly svým týmům k výhrám, Jágr se neprosadil

New York

Čeští hokejisté Patrik Eliáš a Václav Prospal se gólově prosadili v zápasech svých týmů a přispěli tak k výhrám. Eliáš si u výhry New Jersey připsal gól a přihrávku a podílel se tak na výhře Ďáblů na ledě Washingtonu 3:2. Bod za asistenci si připsal i Marek Židlický. Václav Prospal z Columbusu vstřelil rozhodující gól na ledě Detroitu. Český hráč se prosadil 25 vteřin před koncem třetí třetiny a Blue Jackets vyhráli 3:2.

Václav Prospal se raduje z gólu do sítě Detroitu.

Prospal zakončil přečíslení tři na dva, když na hranici brankoviště skóroval bekhendem zády k brance. "Když se dostanete do přečíslení, mělo by to skončit gólem. Sehráli jsme to tak, jak by se to mělo hrát," řekl.

Radost Columbusu z vítězství nad tradičním rivalem tlumil strach o útočníka Arťoma Anisimova, kterého ve druhé třetině odnesli na nosítkách poté, co se po střetu s Kylem Quinceym praštil hlavou o led. "Naštěstí neztratil vědomí. Jeho stav je stabilizovaný. To je skvělá zpráva," uvedl trenér Todd Richards.

Patrik Eliáš se podílel gólem a asistencí na výhře New Jersey 3:2 ve Washingtonu. Nejproduktivnější český hráč v sezoně nejprve v oslabení vyrovnal na 1:1 a v závěrečné třetině při početní výhodě dvou mužů v poli přihrál společně s Markem Židlickým na vítěznou trefu Ilju Kovalčukovi.

"Bylo to dobře sehrané. Chtěli jsme si měnit místa a soupeře dobrým bruslením rozhýbat. Pak mi Patty (Eliáš) skvěle nahrál a já vystřelil," řekl Kovalčuk, který se prosadil z pozice falešného obránce od modré čáry.

Eliáš se radoval, že New Jersey uspělo po předchozích dvou porážkách. "Dnešní utkání rozhodně nebylo z naší strany perfektní. Něco jsme udělali dobře, něco ne, ale máme dva body a to je důležité," podotkl.

Dva góly Tlustého k bodům nestačily

Dva góly v utkání Caroliny s Winnipegem zaznamenal útočník Hurikánů Jiří Tlustý. Radost z výhry nakonec měl ale brankář Jets Ondřej Pavelec, jehož tým i díky dvěma brankám Wheelera zvítězil 4:3.

"Třetí třetina byla se všemi těmi góly (5) trochu šílená. Mohlo to skončit jakkoliv," přiznal Pavelec po utkání. V kabině vítězů se ale hlavně řešilo zranění Zacha Redmonda. Mladý obránce, který nastupuje ve své první sezóně v NHL, na konci rozbruslení upadl na záda a jeden ze spoluhráčů mu bruslí způsobil krvavé zranění v oblasti stehenní tepny a žíly. Následná operace zabrala tři hodiny a podle prvních zpráv dopadla dobře. Mimo hru je ale na neurčito.

Další branku zaznamenal ve skvělé formě hrající Jakub Voráček. Philadelphii však tentokrát k vítězství nedotáhl, Letci prohráli na vlastním ledě Floridě 2:5.

Další porážku 3:4 od kanadského celku si připsal Dallas s Jaromírem Jágrem. Česká hrající legenda v domácím utkání s Vancouverem znovu nebodovala. Podobně jako ve třech předchozích zápasech.

Výsledky NHL:
Toronto - Buffalo 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 39. a 55. Van Riemsdyk, 22. Phaneuf - 14. Ennis. Střely na branku: 36:32. Diváci: 19.473.
Philadelphia - Florda 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
Branky: 54. L. Schenn, 56. Voráček - 9. a 55. Mueller, 11. a 32. Huberdeau, 9. Kopecký. Střely na branku: 34:26. Diváci: 19.605.
Washington - New Jersey 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky: 30. M. Perreault, 33. Ribeiro - 32. Eliáš, 50. Loktionov, 52. Kovalčuk (Eliáš, Židlický). Střely na branku: 19:37. Diváci: 18.506.
Carolina - Winnipeg 3:4 (1:1, 0:0, 2:3)
Branky: 19. a 55. Tlustý, 44. J. Staal - 2. a 56. Wheeler, 43. E. Kane, 55. Ladd. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 30:23. Diváci: 18.282.
Montreal - NY Islanders 3:4 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 12. a 29. Pacioretty, 1. Moen - 21. a 37. Moulson, 50. Nielsen, 64. Hickey. Střely na branku: 33:25. Diváci: 21.273.
Ottawa - NY Rangers 3:2 po sam. náj. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 7. Silfverberg, 54. Zibanejad, rozhodující sam. nájezd Daugavins - 51. Callahan, 52. McDonagh. Střely na branku: 37:34. Diváci: 19.076.
Tampa Bay - Boston 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 9. Stamkos, 29. Conacher - 2. a 43. Horton, 4. P. Bergeron, 34. Marchand. Střely na branku: 26:26. Diváci: 19.204.
Detroit - Columbus 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Branky: 1. Brunner, 3. Filppula - 5. Umberger, 46. Dorsett, 60. Prospal. Střely na branku: 30:24. Diváci: 20.066.
Dallas - Vancouver 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky: 1. Benn, 23. Ryder, 47. Morrow - 9. Burrows, 28. Bieksa, 43. Garrison, 45. H. Sedin. Střely na branku: 25:22. Diváci: 17.393.
Edmonton - Minnesota 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 33. Smyth - 36. a 54. Cullen, 43. Setoguchi. Střely na branku: 28:28. Diváci: 16.839.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39