New Jersey - Winnipeg 2:4Pavelec vychytal výhru Winnipegu, na ledě Ďáblů inkasoval jen v první třetině. Chicago poosmnácté v řadě bodovalo

New York

Hokejisté New Jersey podlehli v zámořské NHL doma Winnipegu 2:4. K výhře Jets pomohl čtyřiadvaceti úspěšnými zákroky Ondřej Pavelec. Porážce Ďáblů nezabránil ani Patrik Eliáš, který si připsal jednu asistenci. Chicago ani v osmnáctém duelu nové sezóny neprohrálo v základní hrací době. Tentokrát zdolalo před vlastním publikem Columbus 1:0, když rozhodující gól vstřelil ve 39. minutě Andrew Shaw.

Ondřej Pavelec (vpravo) vychytal výhru Winnipegu na ledě New Jersey.

Winnipeg šel v Prudential Center brzy do vedení. Už ve 2. minutě odvedl skvělou práci Wheeler, který naservíroval puk mezi kruhy Bogosianovi a Hedberg, jenž nahradil mezi třemi tyčemi zraněného Brodeura, poprvé kapituloval.

Devils ovšem ještě do první přestávky stav otočili. Nejprve Eliáš v přečíslení dva na jednoho vybídl ke skórování Zajace a ten se nemýlil. Pavelec poté zneškodnil nebezpečné pokusy Clarksona a Zajace, přesto v 18. minutě podruhé inkasoval, když Bernier propasíroval z dorážky puk za jeho záda.

Další gól už však kladenský odchovanec domácím nedovolil. Naopak Jets se povedl obrat. Ve 34. minutě využil přesilovku Clitsome, jenž střelou zápěstím rozvlnil síť. V závěru druhé třetiny pak hosté podnikli rychlý brejk. Burmistrov vyslal do úniku Kanea, jenž se prosmýkl mezi dvěma obránci a následným bekhendovým blafákem oklamal Hedberga.

V závěrečné části pojistil vedení hostů křížnou střelou na lapačku Ladd. Devils se snažili o kontaktní zásah, jenže Pavelec zlikvidoval velkou šanci Kovalčuka a poté udržel před brankovou čárou i nahození Berniera.

Hráčům New Jersey se tak víkendové zápasy nevydařily. Po porážce s Washingtonem nestačili ani na Winnipeg. Jets s Pavelcem v bráně vyhráli tři z posledních čtyř venkovních utkání.

Chicago poosmnácté za sebou bodovalo

Blackhawks si ve svém hájemství poradili s posledním týmem Západní konference Columbusem 1:0 a popáté za sebou se tak před svými fanoušky radovali z výhry. Jediný gól utkání zaznamenal Shaw. Druhé čisté konto v sezóně udržel brankář Corey Crawford, jenž se vrátil do sestavy Chicaga po zdravotních problémech. Jestřábi tak prodloužili svou sérii neporazitelnosti v normální hrací době na 18 zápasů.

"Zápas co zápas jsme schopni podávat velmi dobrý výkon. Každý si perfektně plní své obranné úkoly, útočníci se zodpovědně vracejí a vypomáhají nám vzadu. To jsou klíčové faktory našeho úspěchu," prohlásil gólman Crawford, který má v sezoně stoprocentní bilanci osm zápasů - osm výher.

Detroit rozstřílel Vancouver

Největší kanonádu večera viděli fanoušci v Detroitu, kde domácí porazili Vancouver 8:3. Na jeden z osmi gólů přihrál Jakub Kindl. Red Wings sice po první třetině prohrávali 2:3, pak ale zničili soupeře šesti góly.

Brankář Canucks Roberto Luongo si připsal jen 20 zákroků a poprvé v sezóně zažil na ledě porážku v základní hrací době. "Byl to zápas, kdy máte pocit, že vám v síti skončí skoro každá střela," uvedl Luongo.

Hejduk si připsal asistenci

Florida prohrála s Bostonem 1:4. Na jediný gól Panthers přihrál Tomáš Fleischmann. Asistenci si připsal v dresu Bruins i David Krejčí.

Do statistik se zapsal také Milan Hejduk. V hale Anaheimu zaznamenal nahrávku na třetí gól Colorada. Po zápase se však z dvoubodového zisku těšili domácí. Ti během utkání dlouho doháněli ztrátu, když prohrávali 0:2 a poté ještě 2:3. Ve 49. minutě však vyrovnal Getzlaf a 46 sekund před koncem prodloužení rozhodl o triumfu Kačerů Perry.

Calgary otočilo duel s Phoenixem

Roman Červenka se gólovou přihrávkou podílel na vítězství Calgary nad Phoenixem 5:4. Flames vyhráli až díky dvěma trefám v samotném závěru. Nejprve v čase 58:37 vyrovnal na 4:4 svým druhým gólem v utkání Jarome Iginla, o 23 sekund později vstřelil vítěznou branku Curtis Glencross.

"Těch pár sekund může mít obrovský vliv na postavení v tabulce, na to, jestli se nám podaří vymazat ztrátu a dohnat některé soupeře před námi," prohlásil Iginla, jehož týmu patří dvanácté místo v Západní konferenci se ztrátou dvou bodů na osmý Dallas.

Výsledky NHL:
Florida - Boston 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 16. Kopecký (Fleischmann) - 8. Lucic (Krejčí), 14. Chára, 24. Kelly, 59. Paille. Střely na branku: 35:32. Diváci: 18 108.
New Jersey - Winnipeg 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Branky: 10. Zajac (Eliáš), 18. Bernier - 3. Bogosian, 34. Clitsome, 38. E. Kane, 48. Ladd. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 26:27. Diváci: 17 625.
Detroit - Vancouver 8:3 (2:3, 3:0, 3:0)
Branky: 40. a 50. Brunner, 57. a 58. Andersson (na první Kindl), 12. Tootoo, 13. Kronwall, 23. Cleary, 36. Zetterberg - 6. a 17. D. Sedin, 19. Higgins. Střely na branku: 28:21. Diváci: 20 066.
Anaheim - Colorado 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 27. a 65. Perry, 30. Selänne, 49. Getzlaf - 3. McLeod, 13. Parenteau, 31. Mitchell (Hejduk). Střely na branku: 39:23. Diváci: 17 174.
Chicago - Columbus 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 39. Shaw. Střely na branku: 27:28. Diváci: 21 580.
Pittsburgh - Tampa Bay 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
Branky: 2. a 8. Crosby, 20. Martin, 33. Bennett, 60. Cooke - 22. Brewer, 24. Stamkos, 44. Conacher. Střely na branku: 22:30. Diváci: 18 632.
Calgary - Phoenix 5:4 (1:0, 2:2, 2:2)
Branky: 37. a 59. Iginla, 3. Jackman (Červenka), 40. Cammalleri, 60. Glencross - 35. a 43. Torres (na druhou Z. Michálek), 26. Stone, 49. Johnson. Střely na branku: 31:27. Diváci: 19 289.
NY Islanders - Carolina 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Branky: 5. Moulson, 13. Tavares - 39. E. Staal (Tlustý), 40. J. Staal, 51. Sanguinetti, 60. Sjomin. Střely na branku: 25:28. Diváci: 10 048.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39