Philadelphia - Toronto 2:4Voráčkův gól Philadelphii nespasil, Jágr se neprosadil a Dallas prohrál

Ani osmá trefa Jakuba Voráčka v sezóně nepomohla hokejistům Philadelphie v souboji zámořské NHL s Torontem byť jen k jedinému bodu, Flyers před svými fanoušky ve Wells Fargo Center podlehli svému soupeři 2:4. Neuspěl ani Dallas v sestavě s Jaromírem Jágrem. Hvězdný český útočník se v Nashvillu neprosadil, naopak byl na ledě při dvou inkasovaných gólech svého celku, jenž si odvezl alespoň bod za prohru 4:5 v prodloužení.

Jakub Voráček střílí gól Philadelphie v utkání proti Torontu.

Třiadvacetiletý Voráček má v posledních dnech formu jako hrom, gól nebo přihrávku si připsal  už v šesti zápasech za sebou. I tentokrát potvrdil, že mu pondělní ocenění pro hvězdu uplynulého týdne v NHL patří právem: byl u obou branek Philadelphie. Nejprve nahrál na gól Scottu Hartnellovi, pak v závěrečné třetině v přesilovce trefou švihem z pravého kruhu snížil na 2:3 a ještě vykřesal domácím naději. Tu však uhasil 13 sekund před vypršením normální hrací doby střelou do prázdné branky Jay McClement.

Philadelphia znovu doplatila na nepovedený začátek utkání. Ve čtvrtém zápase v řadě a celkově ve dvanáctém z dvaceti inkasovala první gól. "Před zápasem jsme se o tom bavili, pak znovu asi po pěti minutách hry, kdy jsme nepředvedli vůbec nic. Žádný tým v této lize není tak dobrý, aby si mohl dovolit hrát jenom padesát nebo pětapadesát minut. Mluvíme o tom pořád a musí se to rychle změnit. Nemůžeme pořád prohrávat 0:2 a očekávat, že vyhrajeme," zlobil se útočník Hartnell.

Rozhodl švýcarský mladíček

Dallas po vydařené druhé třetině vedl v Nashvillu 4:3, ale nadějný výsledek neudržel. Mike Fisher nejprve srovnal a poslal zápas do prodloužení, v němž zařídil domácím výhru svým druhým gólem v utkání mladý švýcarský obránce Roman Josi. Navíc si připsal dvě asistence.

"Kdy jsem naposledy zaznamenal čtyři body za zápas? V profesionální kariéře ještě nikdy, maximálně tak někdy v juniorech. Je to skvělý pocit, když se vám něco takového povede," radoval se Josi, jenž hraje v NHL teprve druhou sezónu. Jednou přihrávkou se na úspěchu Predators podílel i český forvard Martin Erat.

Na nepovedený začátek sezóny už dávno zapomněli obhájci Stanleyova poháru z Los Angeles, kteří porazili 5:2 Anaheim a připsali si čtvrtou výhru v řadě. V tabulce Západní konference poskočili do elitní osmičky zaručující účast v play-off.

Rozsíval pomohl vylepšit rekord

Obránce Michal Rozsíval přispěl dvěma asistencemi k výhře Chicaga nad Edmontonem 3:2 v prodloužení. Blackhawks tak znovu vylepšili nový rekord ligy, když bodovali i v devatenáctém utkání od začátku sezóny.

"Kdyby nám někdo řekl na začátku sezóny, že neprohrajeme devatenáct zápasů v základní hrací době, klepal bych si na čelo, že se zbláznil. Neměli jsme moc času se sehrát, ale teď nám to připadá, že se 24 hodin denně staráme jen o hokej a to nás baví," řekl útočník Patrick Sharp.

Domácí hokejisté v zápase dvakrát prohrávali. Podruhé se o vyrovnání postaral na začátku třetí třetiny Viktor Stalberg, který po Rozsívalově nahození z nulového úhlu protlačil puk za brankovou čáru. Rozsíval pak stál i na začátku rozhodující akce v prodloužení, na jejímž konci Marián Hossa natřikrát dorazil kotouč za záda brankáře Chabibulina.

Výsledky pondělních zápasů NHL:
Philadelphia - Toronto 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 38. Hartnell (Voráček), 52. Voráček - 18. Kessel, 36. Kuljomin, 48. Grabovskij, 60. McClement. Střely na branku: 25:22. Diváci: 19.645.
Ottawa - Montreal 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 27. Dziurzynski, rozh. nájezd Regin - 40. Markov. Střely na branku: 24:45. Diváci: 19.218.
Chicago - Edmonton 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 6. P. Kane, 43. Stalberg (Rozsíval), 62. Hossa (Rozsíval) - 5. Petry, 35. Jakupov. Střely na branku: 34:19. Diváci: 21.127.
Nashville - Dallas 5:4 v prodl. (1:0, 2:4, 1:0 - 1:0)
Branky: 24. a 61. Josi, 14. C. Smith, 34. Hornqvist (Erat), 49. Fisher - 22. Fraser, 22. R. Smith, 28. Fiddler, 30. Eriksson. Střely na branku: 31:24. Diváci: 17.113.
Los Angeles - Anaheim 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)
Branky: 24. Penner, 38. Brown, 45. Vojnov, 47. Muzzin, 60. J. Carter - 21. Cogliano, 26. S. Koivu. Střely na branku: 25:26. Diváci: 18.118.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39