Toronto - New Jersey 4:2Židlický pálil ostrými, jeho dva góly však prohře Ďáblů v Torontu nezabránily

Toronto

Český hokejový obránce Marek Židlický se v pondělním utkání zámořské NHL dvakrát střelecky prosadil na ledě Toronta, ani jeho nadstandardní výkon ale New Jersey k bodům nestačil. Domácí tým rozhodl zápas třemi góly ve třetí třetině a připsal si druhou výhru v řadě. Naopak Ďáblové z posledních pěti zápasů vytěžili pouhý bod a v tabulce východní konference jim patří až sedmé místo. Židlický byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Marek Židlický (vlevo) slaví se spoluhráči z New Jersey svůj druhý gól v duelu proti Torontu.

Židlický nejprve v 26. minutě švihem z levého kruhu vyrovnal a za necelých šest minut dostal Devils do vedení po souhře s Ryanem Carterem z brejku dva na jednoho. Pak se ale třikrát prosadilo Toronto. Vyrovnání zařídil Jay McClement, jemuž pomohla chyba Patrika Eliáše v rozehrávce. Druhý nejvíce bodující Čech v této sezóně NHL se v posledních zápasech nemůže prosadit, během nevydařené série Devils si připsal jen jednu asistenci.

"Je to frustrující. Udržíme soupeře na 22 nebo 23 střelách, sami jich máme víc, ale nejsme za to odměněni vítězstvím. To je velké zklamání," prohlásil kouč New Jersey Peter DeBoer. Jeho tým ztrácí na Toronto v tabulce Východní konference tři body a je sedmý.

Z dalších českých hokejistů bodoval útočník Tampy Bay Ondřej Palát, který při svém debutu v NHL asistoval u druhé branky Pyatta. Také Blesky však průběžné vedení po dvou třetinách neudržely a na ledě Pittsburghu nakonec prohrály 3:4. Po jednom gólu si v dresu Tučňáků připsala útočná esa Jevgenij Malkin a Sidney Crosby. Brankář Pittsburghu Tomáš Vokoun zůstal jen mezi náhradníky.

Druhou porážku během dvou dnů si v souboji s Phoenixem připsal vedoucí tým Pacifické divize Anaheim. Kojoti zvítězili stejně jako v sobotním zápase 5:4 po samostatných nájezdech a hlavní hvězdou duelu byl vyhlášen domácí obránce Oliver Ekman-Larsson, který si připsal dvě úspěšné asistence.

Na vítěznou vlnu se vrátili hokejisté Los Angeles, kteří doma deklasovali Nasville 5:1. Na vysoké výhře měl velký podíl kanadský centr Jeff Carter, který vstřelil ve druhé třetině čistý hattrick. Obhájcům Stanleyova poháru stačilo k úspěchu pouhých 16 střel, které vyslali na gólmana Pekku Rinneho. "Možná by toho prošlo na branku víc, ale jejich obránci odvedli skvělou práci při blokování střel," řekl Carter, který si připsal pátý tříbrankový zápas v NHL a vylepšil si bilanci na deset tref z posledních deseti utkání. Druhou a třetí Carterovu trefu dělilo v 45. minutě pouhých 19 vteřin.

V sestavě Predátorů nechyběl český útočník Martin Erat, jeho asistence u gólu Bourquea však jen zmírnila vysokou porážku Nashvillu, který v posledních třech duelech nebodoval.

Statistika NHL:
Toronto - New Jersey 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Branky: 11. Kadri, 41. McClement, 48. MacArthur, 50. Kessel - 26. a 32. Židlický. Střely na branku: 23:30. Diváci: 19.435.
Los Angeles - Nashville 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Branky: 26., 45. a 45. Carter, 48. Richards, 51. King - 54. G. Bourque (Erat). Střely na branku: 16:19. Diváci: 18.118.
Phoenix - Anaheim 5:4 po sam. náj. (0:1, 2:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 21. Vermette, 27. Yandle, 43. Doan, 48. Stone, rozhodující sam. nájezd Ekman-Larsson - 11. Beleskey, 40. Getzlaf, 42. Perry, 47. Ryan. Střely na branku: 40:31. Diváci: 11.024.
Pittsburgh - Tampa Bay 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Branky: 5. Kunitz, 46. Malkin, 48. Crosby, 60. Neal - 23. a 60. Stamkos, 32. Pyatt (Palát). Střely na branku: 31:28. Diváci: 18.656.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39