Rubriky:

NHL

Gólman Bryzgalov si musel nechat na masce přemalovat Mistra Jodu

5. března 2013 11:20 - Philadelphie

Ruský hokejový brankář Ilja Bryzgalov, hájící v NHL barvy Philadelphie, musel řešit nečekaný problém. Filmové společnosti Lucasfilm Ltd. se nelíbilo barevné ztvárnění slavné postavy Mistra Jody z filmové série Hvězdných válek na jeho masce a požádala vedení Flyers, aby si ji Bryzgalov nechal upravit. Ruský gólman to udělal, v opačném případě by mu totiž prý Lucasfilm zakázal masku používat.

 

ČTK/AP

Bryzgalov je fanouškem vesmíru, proto si nechal na masku pro letošní sezónu namalovat postavy z proslulé série Hvězdné války. Filmovým příznivcům se ale nelíbilo, že Mistr Joda, stejně jako jeho světelný meč, barevně neodpovídají realitě. Meč totiž nebyl zelený, ale červený, a sám Joda spíše oranžový.

"Nechtěli jsme nikoho urazit. Jen jsme chtěli, aby postavy měly nádech klubových barev," vysvětlil autor masky Franny Drummond. "Rozhodně v tom nebyl špatný úmysl," omlouval se.

Změna nakonec moc nevadila ani samotnému Bryzgalovovi: v pozměněné masce nastoupil poprvé v sobotním zápase proti Ottawě, který Philadelphia vyhrála 2:1. Podle Drummonda přitom ruský brankář nebyl moc nadšený, když si ji po předešlém středečním zápase bral. I díky jeho výbornému výkonu totiž tehdy Flyers porazili Washington.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..